شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

در آستانه بازگشایی مدارس؛
دو مرکز آموزشی خیّرساز با حضور معاون استاندار در شهرستان بناب افتتاح شد

پیام استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی خواستار شد:
نظارت بیشتر بر دفع پسماندهای شیمیایی کارخانجات صنعتی

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری تاکید کرد:
ضرورت برخورد با متجاوزان به حریم رودخانه‌ها

رونمایی از طرح پرده‌خوانی مخاطرات کشوری در مراغه

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان شبستر برگزار شد

با حضور وزیر ارشاد و استانداران شمال غرب کشور؛
جلسه هیأت امنای بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی:
طرح نفلین‌سینیت سراب بدون شک اجرا می‌شود/ همه شرایط برای اجرای طرح فراهم است

استاندار آذربایجان شرقی:
اربعین، عرصه قدرت‌نمایی شیعیان است/ مراسم اربعین باید مردمی برگزار شود

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
راه‌آهن تبریز- میانه اولویت‌دارترین پروژه عمرانی استان است

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 59
ديروز : 1261
ماه : 40006
سال جاری : 574145
تعدا مطالب : 13330
كل : 574145
 
تاریخ : يکشنبه 1 مرداد 1396     |     کد : 26473

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

خطبه‌های نماز جمعه باید ندای وحدت باشد/ بهتر سخن گفتن جایگزین بدگمانی‌ها شود

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره ای به ضرورت شنیده شدن صدای وحدت در خطبه های نماز جمعه گفت: شیوه بهتر سخن گفتن را باید جایگزین بدگمانی ها کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره ای به ضرورت شنیده شدن صدای وحدت در خطبه های نماز جمعه گفت: شیوه بهتر سخن گفتن را باید جایگزین بدگمانی ها کرد.

حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم در دیدار با مدیران روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان، اظهار داشت: روابط عمومی مانند ضربان قلب هر سازمان است و می تواند تلاش های یک سازمان را به نحو احسن به جامعه معرفی کرده و خدمات یک مدیر توانمند را در جامعه منعکس کند و بالعکس روابط عمومی اگر نیت خوبی نداشته باشد می تواند خدمات یک تشکیلات را وارونه جلوه دهد.

وی ادامه داد: بنده از سال ۷۲ تا ۷۵ معاون روابط عمومی سازمان عقیدتی-سیاسی ارتش بوده و خوب با این حوزه و مشکلات و سختی آن آشنا هستم، کار روابط عمومی بسیار سخت است و اگر برنامه های تشکیلات به نحو احسن اجرا شود کسی تشکر هم نمی کند اما اگر برنامه ای مشکلی داشته باشد، اولین انتقادها نصیب روابط عمومی می شود.

آل هاشم افزود: این کار به خاطر تنش زایی بسیار سخت است و معمولا در کارهای سخت و پردردسر، روابط عمومی ها در صف اول هستند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به سالروز برگزاری اولین نماز جمعه به امامت آیت الله طالقانی گفت: یکی از ابتکارات ماندگار امام، راه اندازی نماز جمعه ها بود، نماز جمعه ای که بعد انقلاب توسط امام راه اندازی شد مرکز وحدت جامعه اسلامی شد.

وی ادامه داد: زمانی سیاست های مهم نظام را توسط خطیب نماز جمعه تهران دریافت می کردیم تا ببینیم امام جمعه ها چه چیزی را در خصوص مسایل جهانی مطرح می کنند.

در نماز جمعه باید صدای وحدت شنیده شود

آل هاشم با بیان اینکه نماز جمعه قرارگاه ایمان و تقوا و عامل وحدت بین آحاد مردم و جریانات مختلف است، گفت: در نماز جمعه باید صدای وحدت شنیده شود و همه با سلایق مختلف یکجا جمع شوند.

وی افزود: امام جمعه فرمانده قرارگاه فرهنگی است و چون جنگ فرهنگی و معنوی هم اکنون سایه انداز شده، باید خود را آماده این نبرد و جهاد کنیم.

امام جمعه تبریز با اشاره به جنگ نرم و شیوع آن گفت: هم اکنون با روش های گوناگون و خطرناک به ایمان و بصیرت مردم و اعتقادات جوانان ما حمله می شود و دشمنان می خواهند معنویت را در بین مردم از بین ببرند که در این شرایط نیاز به دفاع داریم و این قرارگاه نماز جمعه باید وجود داشته باشد.

نماز جمعه از مهم ترین قرارگاه های معنوی است

وی افزود: نماز جمعه یکی از مهم ترین قرارگاه ها است و باید با این چشم به نماز جمعه نگاه شود، شما نیز در این قرارگاه ها عضو فعال هستید، فرمانده اصلی قرارگاه فرهنگی هم امام جمعه شهر است که مسائل فرهنگی را هدایت و راهبری می کند.

آل هاشم با بیان اینکه نماز جمعه قلب فرهنگی هر شهر است، گفت: نماز جمعه جایی است که در آنجا هدایتگری سیاسی و عبادی انجام می شود و این هدایت گری صرفا مربوط به مسائل سیاسی نیست بلکه هم جنبه فرهنگی و هم سیاسی دارد.

وی افزود: ما هدایتگری فرهنگی را از هدایتگری سیاسی بنیانی تر می دانیم، اگر اخلاق مردم درست شود مسائل سیاسی هم خود به خود اصلاح می شود.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به سبک زندگی اسلامی گفت: مساله سبک زندگی اسلامی در طول سال های اخیر به نوعی در نماز جمعه ها مطرح می شود و هر کس با یک فرمول و زبانی آن را بیان می کند.

آل هاشم ادامه داد: یکی از مهم ترین اهداف دشمنان ملت ایران و اسلام این است که سبک زندگی مسلمانان به ویژه مردم ایران را عوض کرده و شبیه سبک زندگی خود کنند.

شیوه بهتر سخن گفتن را باید جایگزین بدگمانی کرد

وی افزود: نماز جمعه حافظ ایمان مردم است و باید مردم را در نماز جمعه به سمت تدین و ایمان سوق داد، در نماز جمعه باید وحدت را جایگزین اختلاف کرده و بیان لین و شیوه بهتر سخن گفتن را به جای بدگمانی مطرح کرد.

آل هاشم با بیان اینکه متاسفانه نسبت به ساماندهی حضور اقشار مختلف در نماز جمعه ها کوتاهی کرده ایم، گفت: حتی در سازمان ها و نهادهای مختلف هم جلسات هماهنگی برای شرکت کارکنان در نمازهای جمعه شکل نمی گیرد، روابط عمومی ها باید تشویق های معنوی در این زمینه داشته باشند.

نماز جمعه مرکز آگاهی های سیاسی و معنوی است

امام جمعه تبریز افزود: نماز جمعه هم مرکز عبادت و هم آگاهی سیاسی و معنوی است که این آگاهی سبب نلغزیدن و راه کج نکردن یک ملت است و اغلب شکست هایی که در صحنه ی سیاسی در دنیا می بینید، منشا این ها ناآگاهی است که ضربه های خود را در جاهای مختلف زده است.

وی ادامه داد: بصیرت یعنی شناخت لحظه ها تا ناخواسته به دشمن کمک نشود، آگاهی یک ملت را ضدضربه می کند و آن را برای مقاومت آماده می کند.

آل هاشم با اشاره به اینکه باید قدر نماز جمعه دانسته شود، گفت: از سویی ائمه جمعه هم باید قدر مردم را بدانند و از سخنان طولانی پرهیز کرده و حرف های تکراری هم نزنند.

وی افزود: سنگرهای دفاع معنوی در مقابل دشمنان، این ها هستند و اگر نماز جمعه از انقلاب و نظام گرفته شود، ضربه ای سخت به نظام وارد می شود.

به وقت نمازگزاران جمعه ارزش قائل شویم

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: باید مردم را هم نصیحت کرده و هم برایشان ارزش قائل شویم، مردمی که از تفریح و گردش خود می گذرانند تا در نماز جمعه شرکت کنند باید به وقتشان ارزش قائل شد.

وی افزود: تبریز مراکز گردشگری زیادی دارد، بعدا گله می شود که در فلان مرکز گردشگری، تنها بدحجاب ها حضور دارند، این به خاطر این است که افراد مومن و دیندار در این مراکز گردشگری حاضر نمی شوند، چه اشکالی دارد روحانیون در پیاده روی ها و ورزش های همگانی حضور یابند.

حضور یک نفر بیشتر در نماز جمعه، دشمن را عصبی می کند

آل هاشم با بیان اینکه اگر حتی یک نفر بیشتر در نماز جمعه حضور یابد، دشمن بیشتر عصبی می شود، گفت: امیدواریم این حضور حضور پررنگی به خصوص در بین جوانان باشد، دانش آموزان و دانشجویان را وارد نماز جمعه کنیم، جوانان باید با نماز جمعه خو بگیرند.

وی افزود: باید از خطبه های بی بدیل آیت الله مشکینی نیز یاد شود که رهبر انقلاب هم بارها بر نقش این خطبه ها اشاره کرده اند.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: باید به ائمه جمعه سفارش شود که خطبه هایشان طولانی نشود و از سوی دیگر شادی آور و امیدوار کننده باشد

وی همچنین با بیان اهمیت و نقش بی بدیل روابط عمومی ها، خواستار تداوم نشست های مشترک با مدیران روابط عمومی نهادها و دستگاه های اداری شد.نوشته شده در   يکشنبه 1 مرداد 1396  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir