شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان شرقی بر نگرش جامعه به فضاهای شهری و ادغام کاربردی سنت و مدرنیته در شهرسازی تأکید ...

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی:
شهرداری‌ها تهیه طرح ایمنی ساختمان‌ها را جدی بگیرند

برگزاری دوره آموزشی سناریو نویسی رزمایش پدافند غیرعامل در تبریز

امضای تفاهم نامه همکاری آموزشی مابین اداره کل پدافند غیرعامل استانداری و اداره کل آموزش فنی و حرفه ا ...

دوره آموزشی «ارزیابی و سناریو پردازی تهدیدات و آسیب پذیری ها» برگزار شد

معاون استاندار آذربایجان شرقی:
سرمایه انسانی مهم‌ترین عامل توسعه مدیریت و منابع است

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری تشریح کرد:
جزئیات حضور استان آذربایجان شرقی در نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر کشور

برگزاری دوره آموزشی پدافند شیمیایی در سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:
مدیریت مسائل اجتماعی با نگاه کالبدی و فنی امکان‌پذیر نیست

استاندار آذربایجان شرقی:
برای تبدیل علم به ثروت، دانشگاه‌ها باید کارآفرین شوند

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 806
ديروز : 801
ماه : 52641
سال جاری : 531490
تعدا مطالب : 13163
كل : 531490
 
تاریخ : يکشنبه 22 اسفند 1395     |     کد : 25588

استاندار آذربایجان شرقی:

شهرداری‌ها به تکلیف قانونی خود در قبال توسعه کتابخانه‌ها عمل کنند

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه توسعه کتاب و کتاب‌خوانی، نقطه آغاز توسعه استان است، اظهار داشت: باید زمینه توسعه کتابخانه‌ها و فضای مطالعه را در سطح استان فراهم کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه توسعه کتاب و کتاب‌خوانی، نقطه آغاز توسعه استان است، اظهار داشت: باید زمینه توسعه کتابخانه‌ها و فضای مطالعه را در سطح استان فراهم کنیم.

دکتر اسماعیل جبارزاده در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان، بحث کتاب و کتاب‌خوانی را یکی از معیارهای ارزیابی دولت‌ها عنوان کرد و گفت: هر دولتی که به کتاب بها دهد مطمئنا به فکر پویایی ملت خود است.

وی با بیان اینکه مشکلات کتابخانه‌ها از سال‌های گذشته به ما ارث رسیده است، افزود: اگر در گذشته توجه کافی به این حوزه صورت گرفته بود امروز شاهد مشکلات متعدد نبودیم، با این حال وظیفه داریم در حد توان و امکانات خود به این مشکلات رسیدگی کنیم.

جبارزاده اضافه کرد: متاسفانه اعتبارات دولتی وضعیت مناسبی ندارد و اکثر وزارت‌خانه‌ها با بدهی انباشته از گذشته مواجه هستند، اما دولت به‌رغم تنگناها هر سال بودجه مشخصی را برای بحث کتابخانه‌ها اختصاص داده است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه باید به سمت منابع غیربودجه‌ای برویم، گفت: هدف‌گذاری انجمن کتابخانه‌های عمومی برای بهسازی و نوسازی کتابخانه‌های استان تا سال 1400، هدف‌گذاری خوبی است و دور از دسترس نیست و همه باید برای تحقق این هدف تلاش کنیم.

وی، اختصاص نیم درصد اعتبارات شهرداری‌ها به بحث کتابخانه‌ها را ظرفیت مناسبی برای سامان‌دهی این بخش عنوان کرد و از معاونت عمرانی استانداری خواست به تمام شهرداری‌های استان ابلاغ کند که به تکلیف قانونی و وظیفه ذاتی خود در این زمینه عمل کنند.

جبارزاده همچنین گفت: با توجه به ضرورت توسعه کتابخانه‌ها در شهر تبریز، شهرداری تبریز هم می‌تواند بخشی از اعتبارات فرهنگی خود را با هماهنگی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در این بخش هزینه کند.

وی از تلاش‌های انجمن خیرین کتابخانه‌ساز استان نیز قدردانی کرد و گفت: وظیفه ما کمک به خیرین در تحقق نیت‌های خیر آنان است و هیچ اداره و نهادی حق ندارد کوچکترین مانعی برای خیران ایجاد کند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان شرقی هم در این نشست از فعالیت 141 کتابخانه در سطح استان خبر داد و گفت: در سه سال گذشته 10 کتابخانه جدید در استان ایجاد شده است و تا پایان سال آینده نیز 5 کتابخانه جدید به بهره‌برداری می‌رسد.

شهرام خدایی با بیان این که آذربایجان شرقی از نظر کتابخانه جزو استان‌های الف کشور است، افزود: در حال حاضر دو میلیون و 663 هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های استان وجود دارد و هدف‌گذاری ما، یک جلد کتاب به ازای هر آذربایجانی است.

وی با اشاره به اینکه 18 کتابخانه عمومی استان از جمله کتابخانه‌های مرکزی تبریز و تربیت نیاز به بازسازی اساسی دارند، گفت: اعتبار مورد نیاز برای این کار، یک میلیارد و 125 میلیون تومان است و در صورت تخصیص این اعتبار، این کتابخانه‌ها را تا پایان سال 1400 بازسازی می‌کنیم.

در این نشست همچنین گزارش عملکرد انجمن خیرین کتابخانه‌ساز استان و برخی از مسایل و مشکلات حوزه کتابخانه‌های عمومی استان مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


نوشته شده در   يکشنبه 22 اسفند 1395  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir