شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار؛
مسائل و مشکلات اداری فرمانداری هریس بررسی شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تاکید کرد:
آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای استقبال از سال‌ تحصیلی جدید

استاندار آذربایجان شرقی:
سامان‌دهی مقبره‌الشعرا، مطالبه جدی مردم و مدیریت ارشد استان است

وعده‌هایی که محقق شدند؛
از احیای پروژه نفلین‌سینیت سراب تا کارخانه ذوب مس و بازگشت حساب‌های مس سونگون به استان

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری آذربایجان شرقی:
کتاب "راهنمای مدیریت استانداری" تدوین و منتشر شد

اطلاعیه؛
شرایط حضور سازمان‌های مردم‌نهاد در انتخابات شورای توسعه و حمایت استان

در راستای نظارت بر حُسن جریان انتخابات؛
هیأت بازرسی انتخابات استان آذربایجان شرقی تشکیل شد

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی:
آمادگی برای شرایط بحرانی و اضطراری از اولویت های پدافند غیر عامل است

وزیر صنعت، معدن و تجارت:
اقتصاد مقاومتی، شاه کلید حل مشکلات کشور در دوران تحریم است

استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:
انتقال تجهیزات کارخانه ذوب مس و حساب‌های مس سونگون به استان

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 135
ديروز : 1361
ماه : 40322
سال جاری : 567575
تعدا مطالب : 13303
كل : 567575
 
تاریخ : سه شنبه 16 آذر 1395     |     کد : 24820

معاون عمرانی استاندار آذربایجان ‌شرقی:

چالش کمبود آب باید توسط نخبگان در جامعه تبیین شود

معاون عمرانی استاندار آذربایجان ‌شرقی با بیان اینکه کشور ایران در ردیف مناطق نیمه خشک قرار گرفته است، اظهار داشت: استان آذربایجان‌ شرقی نیز از این حیث مستثنی نبوده و مشکل آب در این استان به یک چالش بزرگ تبدیل شده است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان ‌شرقی با بیان اینکه کشور ایران در ردیف مناطق نیمه خشک قرار گرفته است، اظهار داشت: استان آذربایجان‌ شرقی نیز از این حیث مستثنی نبوده و مشکل آب در این استان به یک چالش بزرگ تبدیل شده است.

محمدصادق پورمهدی در همایش معاونان مالی و پشتیبانی و منابع انسانی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی سراسر کشور در تبریز، ادامه داد: برداشت نادرست آب در بخش کشاورزی و عدم الگوی مصرف صحیح آب منجر به کاهش منابع آبی و سطحی شده و از این رو آب مورد نیاز تبریز و تعدادی از شهرها به صورت فرا استانی با صرف هزینه‌های بالا تامین می‌شود.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان ‌شرقی با بیان اینکه یک تفکر اشتباه در جامعه مبنی بر اینکه همه گمان می‌کنند آب یک نعمت بسیار ارزان قیمت است، افزود: با این فرهنگ اشتباه جا افتاده، مصرف آب بسیار زیاد شده است و کم کم کشور با بحران کم آبی روبه‌رو شده است.

وی با اشاره به اقدامات شاخص در زمینه آب توسط دولت تدبیر و امید، اظهار کرد: باید این چالش را که با کمبود آب مواجه هستیم توسط اساتید، روحانیون، نخبگان در راستای اقدامات دولت به گوش مردم برسد و اگر این اقدامات به صورت مستمر ادامه یابد می‌توان صرفه‌جویی را نهادینه کرد و منابع آب و زیرزمینی را نگه داشت.

پورمهدی با اشاره به اینکه استان آذربایجان‌ شرقی در چند سال اخیر اقداماتی در زمینه کاهش مصرف آب انجام داده است، گفت: در سال‎جاری هیچ یک از شهرهای استان دچار قطع آب نبوده اند و عملکرد شرکت آب و فاضلاب استان با همت و تلاش کارکنان قابل تقدیر است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان ‌شرقی با اشاره به رو‌ش‌هایی از جمله تبصره دو، سه، یازده، BOO،BOT و ... در جهت افزایش بودجه غیردولتی، اذعان داشت: در کنار همه این اقدامات نباید از ظرفیت خیرین که همانند خیرین مدرسه‌ساز، بیمارستان ساز یک مجموعه خیرین آب رسانی در آب و فاضلاب روستایی استان ایجاد کرده‌اند غافل شویم و این را تبدیل به یک فرهنگ کنیم.

وی با اشاره به اینکه جمع حاضر اجتماع معاونان از سراسر کشور است، گفت: با توجه به اینکه بیشتر با نیروی انسانی در ارتباط هستید و همچنین در برخی از دستگاه‌ها از تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد غفلت شده، همه معاونان به این امر توجه کنند و افرادی را برگزینند که مسؤولیت پذیری بالایی داشته باشند.

مهندس پورمهدی در این خصوص ادامه داد: اهمیت نیروی انسانی بسیار بالا بوده و اگر غفلت در این زمینه صورت گیرد فاجعه ای همانند حادثه ریلی تبریز ـ مشهد اتفاق خواهد افتاد که به هیچ عنوان جبران پذیر نخواهد بود.


نوشته شده در   سه شنبه 16 آذر 1395  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir