شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی:
سیستم ویدئوکنفرانس استانداری با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه راه‌اندازی شد

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
انتخابات مجلس باید روز همبستگی ملی و انسجام سیاسی باشد

گزارش سفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی به شهرستان مراغه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
صنایع بزرگ از فرصت "رینوتکس" برای معرفی و رفع نیازهای خود استفاده کنند

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی:
آذربایجان شرقی در توسعه روابط ایران و ترکیه نقش محوری دارد

معاون اقتصادی استاندار خبر داد:
نام‌نویسی 730 طرح فناورانه برای حضور در رینوتکس هفتم/ مهلت ثبت‌نام تا پایان مهر ماه

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز نیازمند برخورد منطقی با خواسته‌های مردم است

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
روند اجرای طرح بازآفرینی شهری در استان امیدوارکننده است

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
پروژه‌های عمرانی باید با اصول مهندسی انجام شود نه دیدگاه‌های شخصی

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان شرقی:
شهرستان آذرشهر جایگاه ویژه‌ای در اقتصاد استان دارد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 2
ديروز : 1918
ماه : 34887
سال جاری : 604838
تعدا مطالب : 13430
كل : 604838
 
تاریخ : پنجشنبه 29 مهر 1395     |     کد : 24431

در نشست کارگروه رفع موانع تولید استان در اسکو؛

استاندار آذربایجان شرقی بر تسریع در ایجاد شهرک صنعتی اسکو تاکید کرد

استاندار آذربایجان شرقی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در شهرستان اسکو، با اشاره به ظرفیت‌های این شهرستان در بخش گردشگری، صنایع دستی و کشاورزی، توجه ویژه مدیران استان به استفاده از این ظرفیت‌ها را خواستار شد و به مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان نیز دستور داد ایجاد شهرک صنعتی اسکو را با جدیت دنبال کند.

استاندار آذربایجان شرقی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در شهرستان اسکو، با اشاره به ظرفیت‌های این شهرستان در بخش گردشگری، صنایع دستی و کشاورزی، توجه ویژه مدیران استان به استفاده از این ظرفیت‌ها را خواستار شد و به مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان نیز دستور داد ایجاد شهرک صنعتی اسکو را با جدیت دنبال کند.

دکتر اسماعیل جبارزاده در این نشست که پس از بازدید از چند واحد تولیدی در بخش ایلخچی برگزار شد، با اشاره به تعلق خاطر خود به شهرستان اسکو، تاکید کرد: همه شهرستان‌های ما به ویژه این شهرستان که از نظر مسایل فرهنگی و صنایع دستی و نساجی از گذشته فعال بوده است باید تقویت شوند و مسوولان شهرستان‌ها، افتخار خدمت‌گزاری به مردم را قدر بدانند.

وی، اجرای سند تدبیر توسعه شهرستان اسکو به عنوان نقشه راه توسعه این شهرستان را ضروری دانست و گفت: خوشبختانه این شهرستان از نظر کشت گلخانه‌ای از برنامه سند توسعه جلوتر است و باید در بخش‌های دیگر هم شاهد پیشرفت باشیم.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به طرح توسعه گردشگری در روستای تاریخی کندوان، این روستا را در نوع خود منحصر به فرد دانست و گفت: این روستا می‌تواند محور گردشگری کل شهرستان اسکو باشد و برای ثبت جهانی آن لازم است همه زیرساخت‌های مورد نیاز فراهم شود.

وی همچنین توجه ویژه به بخش کشاورزی اسکو را خواستار شد و گفت: با توجه به حمایت ویژه دولت از بخش کشاورزی به ویژه کشت گلخانه‌ای و تغییر روش‌های آبیاری باید از بخش خصوصی شهرستان اسکو برای حضور در این بخش دعوت شود و حتی یک وجب از زمین‌های کشاورزی این شهرستان نیز نباید خالی از کشت باشد.

جبارزاده با اشاره به آغاز عملیات اجرایی شهرک صنعتی اسکو، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان را موظف به پیگیری جدی این موضوع کرد و از وی خواست دانشگاهیان این شهرستان را برای طراحی این شهرک دعوت به هم‌فکری کند.

وی با اشاره به نامه وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص معیارهای طراحی شهرک صنعتی اسکو، گفت: این شهرک باید الگوی شهرک‌های صنعتی کشور از نظر رعایت مسایل زیست‌محیطی باشد.

جبارزاده با تاکید بر ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز برای شهرک صنعتی اسکو، گفت: کمبود اعتبار نباید بهانه‌ای برای کم‌کاری در این زمینه باشد، چرا که ما می‌خواهیم کارهایی را انجام دهیم که در زمان وفور درآمدهای کشور انجام نشده بود.

استاندار آذربایجان شرقی در خصوص درخواست امام جمعه اسکو نسبت به احداث ادامه بزرگراه شهید کلانتری، گفت: ما در دولت دکتر روحانی بنا نداریم وعده‌ای بدهیم که انجام نخواهد شد، چرا که در دولت گذشته تنها 12 درصد از مصوبات سفرهای استانی عملیاتی شده و بقیه آنها بر دوش این دولت گذاشته شده است و این دولت نمی‌خواهد پروژه جدیدی را شروع کند.

وی در خصوص مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان اسکو، با بیان این که اختیارات استاندار عینا به فرماندار این شهرستان تفویض می‌شود، گفت: ادارات شهرستان با تایید فرماندار سریعا نسبت به صدور مجوزهای لازم به تولیدکنندگان اقدام کنند.

جبارزاده با اشاره به ضرورت ایجاد بازار صنایع دستی در اسکو، از شرکت عمران شهر جدید سهند خواست در این خصوص مساعدت‌های لازم را انجام دهد.

وی با اشاره به صنعت چاپ باتیک اسکو نیز گفت: این صنعت باید از حالت خانگی خارج شده و به صنعت کارگاهی تبدیل شود و شرکت پخش فراورده‌های نفتی نیز موظف است نفت مورد نیاز این صنعت را با نظارت میراث فرهنگی تامین کند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین از تولیدکنندگان شهرستان اسکو خواست برای جلوگیری از اتلاف وقت، تسهیل صدور مجوزها و نظارت بهتر بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت‌های سیستم پنجره واحد سرمایه‌گذاری استفاده کنند.

نجاتی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی هم در این نشست از معرفی یک‌هزار و 52 واحد تولیدی شامل 701 واحد صنعتی و 351 واحد کشاورزی به سیستم بانکی برای دریافت تسهیلات سرمایه در گردش خبر داد و گفت: تاکنون به 272 واحد تولیدی استان به میزان 155 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

در این جلسه نیز معرفی 207 پرونده واحدهای تولیدی استان برای دریافت 195 میلیارد تومان تسهیلات به سیستم بانکی به تصویب رسید.

تعدادی از تولیدکنندگان و صنعتگران شهرستان اسکو نیز در این نشست به بیان برخی از مسایل و مشکلات واحدهای تولیدی خود پرداختند.


نوشته شده در   پنجشنبه 29 مهر 1395  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir