شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

در آستانه بازگشایی مدارس؛
دو مرکز آموزشی خیّرساز با حضور معاون استاندار در شهرستان بناب افتتاح شد

پیام استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی خواستار شد:
نظارت بیشتر بر دفع پسماندهای شیمیایی کارخانجات صنعتی

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری تاکید کرد:
ضرورت برخورد با متجاوزان به حریم رودخانه‌ها

رونمایی از طرح پرده‌خوانی مخاطرات کشوری در مراغه

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان شبستر برگزار شد

با حضور وزیر ارشاد و استانداران شمال غرب کشور؛
جلسه هیأت امنای بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی:
طرح نفلین‌سینیت سراب بدون شک اجرا می‌شود/ همه شرایط برای اجرای طرح فراهم است

استاندار آذربایجان شرقی:
اربعین، عرصه قدرت‌نمایی شیعیان است/ مراسم اربعین باید مردمی برگزار شود

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
راه‌آهن تبریز- میانه اولویت‌دارترین پروژه عمرانی استان است

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 72
ديروز : 1261
ماه : 40019
سال جاری : 574158
تعدا مطالب : 13330
كل : 574158
 
تاریخ : سه شنبه 26 مرداد 1395     |     کد : 23691

استاندار آذربایجان شرقی:

همه مدیران استان موظف به همکاری با رسانه‌ها هستند/ اعتدال، سیاست اصلی دولت است

استاندار آذربایجان شرقی شامگاه دوشنبه در آستانه هفته دولت، در نشستی صمیمی با مدیران و خبرنگاران مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان ضمن بیان گوشه‌ای از دستاوردهای دولت تدبیر و امید، به سوالات برخی از خبرنگاران حاضر در این نشست پاسخ داد.

استاندار آذربایجان شرقی شامگاه دوشنبه در آستانه هفته دولت، در نشستی صمیمی با مدیران و خبرنگاران مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان ضمن بیان گوشه‌ای از دستاوردهای دولت تدبیر و امید، به سوالات برخی از خبرنگاران حاضر در این نشست پاسخ داد.

دکتر اسماعیل جبارزاده در این نشست که با حضور معاونین استاندار و تعدادی از مدیران کل استان برگزار شد، با بیان این که عملکرد دولت در طول سه سال گذشته باید به آگاهی مردم برسد، گفت: تمامی مدیران استانی موظف به همکاری با خبرنگارن هستند و هیچ مدیری حق شکایت از رسانه و خبرنگاری را ندارد.

وی با بیان این که سیاست دولت تدبیر و امید در طول سه سال گذشته موضوع اعتدال و امید بوده، افزود: رییس جمهور به صراحت اعلام کردند که اعتدال مد نظر دولت در برابر کسانی است که به نام اسلام خشونت و افراطی گری را تبلیغ می کنند.

جبارزاده ادامه داد: در داخل کشور نیز توده مردم روش اعتدال، تدبیر و عقلانیت را قبول دارند و در سال 92 نیز از بین گفتمان های موجود گفتمان اعتدال را برگزیدند.

وی گفت: دولت در طول سه سال سعی کرد سمت و سوی تصمیمات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را به سوی اعتدال سوق دهد و از هرگونه افراطی گری و موضوعاتی که در اذهان عمومی به عنوان تندروی مطرح می شود پرهیز کرده است.

جبارزاده اظهار کرد: به عنوان نماینده دولت و اجرا کننده دستورات دولت در استان، حمایت کننده روش و منش اعتدال هستیم و در کنار آن مکلف به رعایت عقلانیت و اخلاق می باشیم و اخلاق مداری جزو وظایف ذاتی هر مسئول در دولت یازدهم است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که دولت یازدهم نقد و انتقاد سازنده را نه تنها حق بلکه وظیفه مردم می داند گفت: امکان ندارد در جامعه بدون نقد و انتقاد مسئولان به رسالت خود عمل کنند لذا به تبعیت از دولت، نقد و انتقاد را جزو هدایای منتقدان به مسئولان می دانیم.

وی ادامه داد: در طول سه سال گذشته به دنبال ایجاد آرامش سیاسی در استان بودیم و تمام تلاش مدیریت ارشد استان این بود که از فضای دو قطبی یا چند قطبی دور باشیم.

وی تاکید کرد: پیشرفت استان در گرو وحدت و همدلی و همزبانی است و شاکریم که رابطه بین مردم و مسئولان در آذربایجان شرقی دوستانه و به دور از اختلاف است و دستگاه های دولتی با همدلی و همزبانی جهت رفاه و آسایش مردم تلاش کرده اند.

جبارزاده اظهار کرد: عملکرد دستگاه های مختلف در سال جاری و سنوات گذشته در حال تدوین است و در آستانه هفته دولت به صورت مکتوب به اصحاب رسانه ارایه خواهد شد.

وی ادامه داد: از اصحاب رسانه و هنرمندان در خواست می کنیم عملکرد دستگاه های مختلف را در در قالب فیلم و روش های نوین به مردم انتقال دهند.

وی با بیان این که دشمنان نظام به دنبال مایوس کردن مردم هستند، افزود: هرچقدر خدمات نظام برجسته شود امید در بین مردم افزایش می یابد و با امید می توان مشکلات جامعه را حل کرد.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر این که اخلاق در رسانه های استان حاکم است، گفت: منطق و گفتمان در بین مسئولان و اصحاب رسانه در آذربایجان شرقی حاکم است و این استان در همکاری بین دستگاه های اجرایی با اصحاب رسانه به عنوان استان نمونه در کشور است.

وی همچنین تاکید کرد: در بدو ورود به استان اعلام کردم که هیچ مدیری حق شکایت از خبرنگاران و رسانه ها را ندارد و تا زمانی که در این استان حضور دارم به این عهد خود پای بندم.

جبارزاده در خصوص واگذاری واحدهای صنعتی به غیر اهل فن نیز به واگذاری شرکت ماشین آلات تراکتور سازی تبریز که در زمان خود شرکتی فوق العاده فعال بود اشاره کرد و گفت: بعد از پیگیری های قضایی واگذاری این واحد پس گرفته و به گروه تراکتورسازی تبریز بازگردانده شد.

وی در خصوص ایجاد اتاق فکر رسانه نیز گفت: انجمن صنفی روزنامه نگاران به عنوان اتاق فکر رسانه مدیریت ارشد استان عمل کند.

استاندار آذربایجان شرقی درخصوص عدم پاسخگویی برخی مدیران استانی گفت: بارها به مدیران و مسئولان استانی تاکید کرده ام که شان خبرنگاران باید حفظ شود و نباید با فرار از خبرنگاران نسبت به انتقاد عملکرد دستگاه ها حساس شوند.

وی ادامه داد: پاسخگویی در جامعه ما به فرهنگ تبدیل نشده و باید این فرهنگ در تک تک مدیران ما ایجاد شود تا به سوالات خبرنگاران پاسخگو باشند و هر مدیری که پاسخگو نباشد برخورد جدی خواهیم کرد.

وی در خصوص ایجاد صندوق رفاهی برای خبرنگاران استان نیز اظهار داشت: برای ایجاد این صندوق بودجه ای در نظر گرفته نشده ولی می توانیم به این صندوق مساعدت کنیم.

جبارزاده با اشاره به اینکه اذربایجان شرقی به عنوان سه استان آزمونه (پایلوت) اقتصاد مقاومتی انتخاب شده است، افزود: بالای 90 درصد تصمیماتی که در سال جاری اتخاذ شده در جهت رفع موانع تولید در استان بوده و در کنار مشکلات مادی واحدها نسبت به احصا سایر مشکلات این واحدها از جمله مشکلات بیمه ای و محیط زیستی دستورات لازم صادر شده است.

وی تاکید کرد: مصمم هستیم هیچ واحد تولیدی بلاتکلیف و مشکل دار در استان وجود نداشته باشد و تمام واحدهای صنعتی و تولیدی استان تا پایان سال باید از نزدیک مورد بازدید قرار گرفته و نسخه لازم جهت احیا و تقویت واحدهای مشکل دار نوشته شود تا رونق اقتصادی به معنای واقعی به استان بازگردد.

در این نشست نمایندگان انجمن مدیران مسئول، انجمن صنفی روزنامه‌نگاران و خانه مطبوعات استانی در سخنانی به بیان مسایل و مشکلات جامعه رسانه ای استان و پیشنهادهای خود در خصوص سامان دهی این مشکلات پرداختند.


نوشته شده در   سه شنبه 26 مرداد 1395  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir