شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eazgov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان شرقی:
موفقیت در عرصه‌های گوناگون از طریق ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی میسر است

استاندار آذربایجان شرقی در همایش بزرگداشت آیت‌الله سبحانی:
جامعه امروز بیش از تکنولوژی به اندیشه عالمان نیاز دارد

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
علل تصادفات جاده‌ای واکاوی شود/ لزوم افزایش دوربین‌های جاده‌ای در استان

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:
هدف از اجرای طرح نماد ارتقای کیفیت زندگی شهروندان است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:
استفاده بهینه از فضای مجازی نیازمند افزایش سواد رسانه‌ای است

با حضور مشاور استاندار؛
جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان مرند برگزار شد

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی با مدیرکل حراست استان دیدار و گفت‌وگو کرد

استاندار آذربایجان شرقی:
ارامنه جزو اقشار ممتاز شهر تبریز هستند/ دولت و استانداری متعلق به همه شهروندان است

به مناسبت روز پرستار؛
استاندار آذربایجان شرقی از پرستاران بیمارستان کودکان و همسر جانباز 70 درصد تجلیل کرد

استاندار آذربایجان شرقی:
شکایت از رسانه‌ها متوقف شود/ نقش مهم رسانه‌ها در ایجاد حس مطالبه‌گری در جامعه

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 814
ديروز : 927
ماه : 31894
سال جاری : 81488
تعدا مطالب : 11988
كل : 81488
 
تاریخ : پنجشنبه 24 تير 1395     |     کد : 23396

استاندار گزارش پیشرفت اقتصاد مقاومتی را در استان تشریح کرد:

آذربایجان شرقی در اجرای طرح‌ها جلوتر از بودجه‌های تخصیص یافته است

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به عزم جدی مدیریت ارشد استان برای پیشبرد طرح های عمرانی و تولیدی با استفاده از تمام منابع موجود، گفت: اجرای طرح های استانب جلوتر از بودجه های تخصیص یافته است.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به عزم جدی مدیریت ارشد استان برای پیشبرد طرح های عمرانی و تولیدی با استفاده از تمام منابع موجود، گفت: اجرای طرح های استانب جلوتر از بودجه های تخصیص یافته است.

دکتر اسماعیل جبارزاده در جلسه شورای اداری استان با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، اظهار کرد: مقرر بود پارسال پنج هزار میلیارد ریال اعتبار طرح های سفر هیات دولت به استان اختصاص یابد که این اعتبار تخصیص یافته است، اما ما در سطح استان بیشتر از کل این رقم طرح اجرا کردیم.

وی همچنین با اشاره به کاهش نرخ بیکاری استان در دوره فعالیت دولت تدبیر و امید و وضعیت ویژه آذربایجان شرقی در سطح کشور از این نظر اظهار کرد: بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در استان از بیش از 12 درصد در ابتدای روی کار آمدن دولت یازدهم به 7 درصد در پایان سال 94 کاهش یافته است.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر توجه ویژه مدیریت استان به موضوع جوانان و لزوم ایجاد اشتغال برای آنان گفت: سالانه طرح های متعددی برای اشتغال آفرینی جوانان در استان اجرا می شود که اجرای 10 هزار میلیارد ریال پروژه عمرانی توسط شهرداری تبریز با برآورد اشتغال روزانه سه هزار نفر در کارگاه های آن نمونه ای از این گونه اقدامات است.

جبارزاده اضافه کرد: همچنین قرار است امسال با هماهنگی بسیج سازندگی در هریک از 21 شهرستان استان 10 شرکت وابسته به بخش کشاورزی راه اندازی شود که در مجموع 210 شرکت شکل می گیرد.

وی با اشاره به این که اذربایجان شرقی دو سال پیاپی امن ترین استان کشور انتخاب شده است، خاطرنشان کرد: با وجود امنیت بالا در استان کارهای بزرگی انجام و آرامش برای صنعتگران و سرمایه گذاران مهیا شده و این اطمینان را به بخش خصوصی داده ایم که دولت رقیب آنان نیست، بلکه یار و مددکار بخش خصوصی است.

جبارزاده همچنین توسعه متوازن و همه جانبه استان و توجه ویژه به توسعه و عمران روستایی را از رویکردهای اصلی مدیریت استان ذکر کرد و گفت: رمز موفقیت های استان، وحدت، همدلی و روحیه صمیمت و برادری در بین همه مسوولان بخش های مختلف است.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبری، اظهار کرد: با تلاش تمام دستگاه های اجرایی، قوه مقننه و دستگاه قضایی اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبری به صورت کامل محقق می شود.

جبارزاده با اشاره به روند تدوین سند تدبیر توسعه استان به عنوان نقشه راه و برنامه عملیاتی اقتصاد مقاومتی، خاطرنشان کرد: این سند در 12 کارگروه تخصصی متشکل از بخش خصوصی، دستگاه های اجرایی، دانشگاه ها و صاحب نظران تدوین و در سال جاری برش شهرستانی آن برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی تهیه شده است.

استاندار آذربایجان شرقی راه اندازی و تقویت واحدهای تولیدی نیمه فعال و راکد استان را نخستین اولویت برنامه های اقتصاد مقاومتی استان اعلام کرد و گفت : کارگروه رفع موانع و تسهیل استان با برگزاری جلسه های مستمر برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی استان تلاش می کند و تا پایان سال جمع بندی عملکرد این کارگروه ارایه می شود .

جبارازده اظهار کرد: تاکنون بیش از 210 واحد برای اخذ تسهیلات به بانک ها معرفی شده است، اما بررسی مشکلات واحدها تنها در بحث تسهیلات بانکی خلاصه نشده و ده ها مورد و مشکل مربوط به بخش صنعت و تولید در بازدیدهای میدانی و جلسات کارگروه تسهیل بررسی و رفع شده است.

وی همچنین از تعیین تکلیف پروژه های عمرانی قابل واگذاری به بخش خصوصی خبر داد و افزود : واگذاری طرح های عمرانی به بخش غیردولتی کاری سخت و زمان بر، اما در حال انجام است و تاکنون حدود 700 تا 800 پروژه قابل واگذاری شناسایی در استان شناسایی شده است.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با بیان این که تمرکز بر فعالیت های اقتصادی ما را از مسایل فرهنگی و اجتماعی غافل نکرده است، گفت: یکی از دغدغه های متدینین جامعه رعایت فرهنگ عفاف و حجاب و تکریم ارباب رجوع در ادارات دولتی بود که بازرسی های لازم در این خصوص انجام شده و نتایج آن نیز منتشر شده است.


نوشته شده در   پنجشنبه 24 تير 1395  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir