شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

در قالب تور رسانه‌ای؛
جشنواره ماهیگیری هشترود از نگاه خبرنگاران و عکاسان استان منعکس شد

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:
آماده انتقال تجربیات به کشورهای اسلامی هستیم/ تولید 75 درصد صنایع دستی کشور توسط زنان

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:
30 درصد از پست‌های مدیریتی تا پایان دولت دوازدهم به زنان متخصص سپرده می‌شود

استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد:
ضرورت افزایش نرخ مشارکت بانوان استان/ لزوم اقدامات کاربردی‌تر در حوزه جنسیتی

با حکم استاندار؛
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری آذربایجان شرقی منصوب شد

رئیس کل بانک مرکزی:
سفر به تبریز مثبت و سازنده بود/ امید زیادی به صادرات آذربایجان شرقی داریم

گزارش سفر دو روزه رئیس کل بانک مرکزی به استان آذربایجان شرقی

همتی وارد تبریز شد؛
مسائل و مشکلات بانکی و ارزی استان با حضور رئیس کل بانک مرکزی بررسی می‌شود

وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران تشریح کرد:
اهداف و برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل پروژه‌های عمرانی در استان آذربایجان شرقی

وزیر راه و شهرسازی:
حرکت سازندگی در کشور از نفس نیفتاده است/ ضرورت پرهیز از افتتاح شتابزده پروژه‌های عمرانی

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 2322
ديروز : 2804
ماه : 93447
سال جاری : 389639
تعدا مطالب : 12760
كل : 389639
 
تاریخ : يکشنبه 9 خرداد 1395     |     کد : 23019

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

طرح‌های توسعه روستایی با رویکرد جلوگیری از مهاجرت روستاییان اجرا شود

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت بازنگری در رویکردهای توسعه روستایی، گفت: طرح‌ها و برنامه‌های توسعه روستاها باید با رویکرد اشتغال‌زایی و گسترش خدمات رفاهی و اجتماعی تدوین و اجرا شود تا بتواند ماندگاری جمعیت روستایی در روستاها را تداوم بخشد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت بازنگری در رویکردهای توسعه روستایی، گفت: طرح‌ها و برنامه‌های توسعه روستاها باید با رویکرد اشتغال‌زایی و گسترش خدمات رفاهی و اجتماعی تدوین و اجرا شود تا بتواند ماندگاری جمعیت روستایی در روستاها را تداوم بخشد.

مهندس محمدصادق پورمهدی در نشست هماهنگی و بررسی عملكرد دستگاه‌های اجرايی استان در ارتباط با پروژه‌های عمران و توسعه روستایی، گفت: با وجود این که در سال‌های اخیر به ویژه در دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی در توسعه زیرساخت‌ها و عمران و آبادی روستاها صورت گرفته اما آن گونه که انتظار می‌رفت این فعالیت‌ها نتوانسته روند مهاجرت‌ها را متوقف و انگیزه‌های لازم را برای ماندن در روستا فراهم کند.

وی گفت: در اجرای پروژه‌های عمران روستایی همواره باید اين پرسش مد نظر مسوولان و مدیران باشد که خروجی خدمات تا چه میزان می‌تواند به اشتغال‌زایی و ماندگاری روستاییان کمک کند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: ما باید در روستاها زیرساخت‌ها و بسترها را به گونه‌ای مهیا کنیم که نتیجه آن ماندن روستایی در روستا باشد و در یک حالت ایده‌آل مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها را رقم بزند.

پورمهدی گفت: هر یک از مناطق روستایی به فراخور موقعیت جغرافیایی خود دارای ظرفیت‌های بالقوه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی هستند و باید این ظرفیت‌ها را شناسایی و در جهت توسعه و عمران و آبادی خود روستا به کار بگیریم.

وی در این ارتباط از کاشت سماق در مناطق روستایی هوراند و انار در کلیبر به عنوان نمونه‌ای از ظرفیت‌های بالقوه روستایی برای اجرای برنامه‌های توسعه نام برد و از دهیاران خواست با نگاه توسعه‌گرا و در هماهنگی کامل با فرمانداران و بخشداران برنامه‌های توسعه روستاها را پیش ببرند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بر روان‌سازی خدمات‌رسانی، حذف بروکراسی اداری و نیز آسان کردن فرایندهای پرداخت تسهیلات به کشاورزان و روستاییان تاکید کرد و خواستار فعال کردن کارگروه توسعه روستایی و عشایر استان شد.

وی گفت: در ارتباط با برنامه‌های توسعه روستایی، دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری مسوول است، اما همه دستگاه ها موظف هستند و باید با هماهنگی این دفتر در پیشبرد برنامه‌های توسعه و اقتصادی کردن روستاها به وظایف سازمانی خود عمل کنند.

دراین نشست که با حضور مدیران سازمان‌ها و دستگاه‌های مسوول در حوزه عمران روستایی برگزار شد ضمن بررسی و مرور عملکردها و فعالیت‌های انجام یافته، راهکارها و روش‌های جدید برای دست‌یابی به هدف‌های توسعه در روستاها و بالا بردن سطح کیفیت خدمات در روستاها ارایه شد.


نوشته شده در   يکشنبه 9 خرداد 1395  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir