شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان شرقی بر نگرش جامعه به فضاهای شهری و ادغام کاربردی سنت و مدرنیته در شهرسازی تأکید ...

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی:
شهرداری‌ها تهیه طرح ایمنی ساختمان‌ها را جدی بگیرند

برگزاری دوره آموزشی سناریو نویسی رزمایش پدافند غیرعامل در تبریز

امضای تفاهم نامه همکاری آموزشی مابین اداره کل پدافند غیرعامل استانداری و اداره کل آموزش فنی و حرفه ا ...

دوره آموزشی «ارزیابی و سناریو پردازی تهدیدات و آسیب پذیری ها» برگزار شد

معاون استاندار آذربایجان شرقی:
سرمایه انسانی مهم‌ترین عامل توسعه مدیریت و منابع است

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری تشریح کرد:
جزئیات حضور استان آذربایجان شرقی در نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر کشور

برگزاری دوره آموزشی پدافند شیمیایی در سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:
مدیریت مسائل اجتماعی با نگاه کالبدی و فنی امکان‌پذیر نیست

استاندار آذربایجان شرقی:
برای تبدیل علم به ثروت، دانشگاه‌ها باید کارآفرین شوند

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 806
ديروز : 801
ماه : 52641
سال جاری : 531490
تعدا مطالب : 13163
كل : 531490
 
تاریخ : دوشنبه 30 فروردين 1395     |     کد : 22691

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

دستگاه‌های دولتی ضرورت واگذاری پروژه‌های عمرانی را باور داشته باشند

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی واگذاری پروژه‌های عمرانی به بخش غیردولتی را یکی از محورهای توسعه اقتصادی برشمرد و گفت: اولین شرط تحقق این امر، باور و اعتقاد دستگاه‌های دولتی به ضروری بودن آن است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی واگذاری پروژه‌های عمرانی به بخش غیردولتی را یکی از محورهای توسعه اقتصادی برشمرد و گفت: اولین شرط تحقق این امر، باور و اعتقاد دستگاه‌های دولتی به ضروری بودن آن است.

مهندس محمدصادق پورمهدی در جلسه شورای فنی استان، با اشاره به این که وظایف این شورا عمدتا بر مبنای تخصیص بودجه دولتی برای پروژه‌های عمرانی است، افزود: لازم است یک مهندسی و بازنگری در وظایف این شورا صورت گیرد، چرا که اتمام پروژه‌های عمرانی با بودجه دولتی ده‌ها سال زمان می‌برد.

وی با اشاره به وجود 400 تا 500 هزار میلیارد تومان پروژه نیمه‌تمام عمرانی در کشور، خاطرنشان کرد: حدود هشت درصد از این پروژه‌ها متعلق به استان آذربایجان شرقی است که اگر فعال نشوند بود و نبود شورای فنی هیچ فرقی ندارد، بنابراین باید تلاش کنیم که به هر نحوی پروژه‌های نیمه‌تمام را فعال کنیم.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی واگذاری پروژه‌های عمرانی به بخش غیردولتی را از سیاست‌های اصلی دولت اعلام کرد و گفت: خوشبختانه این شیوه در دو سال گذشته در استان شروع شده که علاوه بر رونق فعالیت‌های عمرانی، افزایش تولید و کاهش نرخ بیکاری را نیز در بر داشته است.

وی با اشاره به این که در سال گذشته بیش از 2700 میلیارد تومان پروژه عمرانی در استان افتتاح شد، افزود: بیشتر این پروژه‌ها توسط بخش‌های غیردولتی و شهرداری‌ها اجرا شده بود و در سال جاری نیز رویکرد استفاده از مشارکت بخش خصوصی و نهادهای مردمی و خیرین دنبال می‌شود.

پورمهدی با تاکید بر این که دستگاه‌های دولتی باید ضرورت واگذاری پروژه‌های عمرانی را باور داشته باشند، گفت: متاسفانه برخی از دستگاه‌ها هنوز به این باور نرسیده‌اند و امیدوارند که با تخصیص بودجه دولتی پروژه‌های خود را اجرا کنند، در حالی که این کار دیگر امکان‌پذیر نیست.

وی همچنین از مقاومت دستگاه‌های مرکزی در برابر واگذاری پروژه‌های استانی انتقاد کرد و گفت: دستگاه‌های استانی باید اختیارات لازم در این زمینه را داشته باشند و این وظیفه مدیران استان است که این اختیار را از دستگاه‌های مرکزی خود بگیرند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی، همراهی دستگاه‌های نظارتی و جلب اعتماد بخش خصوصی را لازمه واگذاری پروژه‌های عمرانی عنوان کرد و گفت: برخی پروژه‌ها برای بخش خصوصی توجیه اقتصادی ندارند که یا باید دولت به بخش خصوصی تضمین خرید خدمت بدهد یا در کنار این پروژه‌ها، پروژه‌های سودآور دیگری تعریف کند.


نوشته شده در   دوشنبه 30 فروردين 1395  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir