شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی:
امانت‌داری و قانون‌مداری، مهم‌ترین تعهد مجریان انتخابات است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد:
همکاری شرکای آموزش و پرورش برای انسداد مبادی بی‌سوادی در استان

در سفر به ورزقان؛
استاندار آذربایجان ‌شرقی از عملیات اجرایی سد خاکی حاجیلر چای بازدید کرد

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
اهتمام جدی دستگاه‌های اجرایی در اجرای برنامه بازآفرینی شهری ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی:
مبارزه با اعتیاد، اولویت نخست کارهای فرهنگی است/ لزوم توسعه آموزش‌های عمومی و مشارکت‌های مردمی

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
حریم قانونی راه‌ها در محدوده 30 کیلومتری و ورودی شهرها آزادسازی شود

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد:
لزوم بهره‌گیری از توان کارشناسی و تعامل بین بخشی با هدف توسعه صادرات

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی:
آمار وقایع حیاتی استان به صورت تخصصی و کاربردی بررسی شود

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
احداث نیروگاه‌های خورشیدی، گزینه مناسبی برای درآمدزایی دهیاری‌هاست

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی:
پیشگیری تنها راه مقابله با شیوع مواد مخدر است/ نتایج آموزش‌ها باید ملموس باشد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 3806
ديروز : 11241
ماه : 77192
سال جاری : 330023
تعدا مطالب : 12642
كل : 330022
 
تاریخ : چهارشنبه 25 فروردين 1395     |     کد : 22654

فرماندار مرند:

دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای تحقق اقتصاد مقاومتی اقدام کنند

فرماندار ویژه شهرستان مرند با اشاره به نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری بیان داشت: رهبر معظم انقلاب هر سال با توجه به شرایط و وضع موجود سال جدید را نامگذاری می کنند تا مسئولین و در راس آن دولت در راستای آن قدم بردارد که امسال نیز سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل نامگذاری گردید.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند با اشاره به نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری بیان داشت: رهبر معظم انقلاب هر سال با توجه به شرایط و وضع موجود سال جدید را نامگذاری می کنند تا مسئولین و در راس آن دولت در راستای آن قدم بردارد که امسال نیز سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل نامگذاری گردید.

تقی کرمی در اولین جلسه شورای اداری شهرستان مرند در سال جاری، گفت: در سال گذشته ایشان سال را دولت و ملت ، همدلی و همزبانی نامیدند که مردم عزیز کشورمان آن را به تصویر کشیدند که نمونه بارز آن حضور گسترده و پرشور مردم در پای صندوقهای رای بود.

وی با بیان اینکه مسئله اقتصاد از دغدغه های مهم و حساس مقام معظم رهبری است بیان داشت: دغدغه معیشت و اقتصاد و سرمایه ایرانی سالها است که تبیین می شود و رهبر معظم انقلاب با نامگذاری این سال راه و تکلیف را بر همه مشخص نمودند .

وی بیان داشت: اقتصاد مقاومتی مشقت و رنج دیدن نیست بلکه جوشش از درون و نگرش به بیرون است و با تولید و توانمندی داخلی و بکارگیری نیرو های داخل می توانیم با دنیا تعامل داشته باشیم.

فرماندار مرند افزود: همگی مدیران و مسئولین شهرستانی در اجرای منویات مقام معظم رهبری وظیفه دارند و باید برای اجرای این منویات برنامه ریزی کنیم .

وی گفت: به دستور رئیس جمهور محترم دکتر روحانی قرارگاه اقتصاد مقاومتی در کشور تشکیل شده و به تبع آن در استانها و شهرستانها اجرایی می شود و ملاک ارزیابی مدیران و دستگاههای اجرایی شهرستان اقدام در خصوص اقتصاد مقاومتی خواهد بود .

وی با تاکید بر اجرایی شدن منویات مقام معظم رهبری در اجرای اقتصاد مقاومتی بیان داشت: روسای اداراتی که قادر به اجرای منویات رهبر و دستور رئیس جمهور بر اجرای اقتصاد مقاومتی نیستند از صحنه خدمت رسانی خارج شوند و هر دستگاهی ماهانه اقدامات خود را به فرمانداری گزارش دهد .

فرماندار مرند با اشاره به وظیفه مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان در سال جدید عنوان داشت: اولین وظیفه دستگاههای اجرایی شهرستان عملیاتی نمودن برنامه سند تدبیر و توسعه شهرستان در راستای اقتصاد مقاومتی خواهد بود .

وی با بیان اینکه روسای ادارات شهرستان در بحث اشتغال زایی همت بیشتری داشته باشند اظهار داشت: از ۱۶۷ واحد صنعتی در شهرستان متاسفانه ۴۰ درصد آنها تعطیل و یا نیمه تعطیل هستند و وظیفه تمامی روسای ادارات در رفع گره های آنها به جد حائز اهمیت است .

کرمی با اشاره به رفع مشکل پروژه های نیمه تمام افزود: دستگاههای اجرایی موظف هستند پروژه های نیمه تمام خود را احصا کنند و در تلاش برای به اتمام رساندن آنها بر آیند .

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به برنامه های سال جدید شهرستان اظهار داشت: برگزاری همایش فرصتهای سرمایه گذاری در شهرستان با حضور سرمایه گذاران که فرصت مناسبی برای شهرستان است در سال جدید به اجرا در خواهد آمد .

وی گفت: شروع به کار احداث ساختمان بیمارستان ۳۰۴ تختخوابی مرند و توسعه بیمارستان حجت کوه کمر تا بهمن ماه سال جاری در برنامه های اجرایی شهرستان خواهد بود .

کرمی با اشاره به مشکلات کارخانه الیاف شیشه مرند تصریح کرد : شروع عملیاتی کارخانه الیاف شیشه باید امسال در مرند آغاز شود و باید از شعار دهی پرهیز کرده و به اقدام و عمل بپردازیم .

فرماندار مرند با اشاره به وضعیت مدارس شهرستان بیان داشت: در حوزه مدرسه سازی و جذب خیرین برای کمک به این حوزه ارزشمند قدمهای مهمی در سال گذشته برداشته شده و این حرکت در سال جدید بیشتر خواهد بود به طوریکه در ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری برای اولین بار در سطح شهرستان جشنواره خیرین مدرسه ساز برگزار خواهد شد که امید است بتوان قدمهای ارزشمندی برای این حوزه برداشت .

وی با اشاره به برگزاری دور دوم انتخابات در اردیبهشت ماه سال جاری گفت: مردم شهرستان با حضور گسترده و پرشور خود در پای صندوقهای رای ضمن لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب ، پایه های نظام را تقویت کردند و در دور دوم نیز این حرکت بهتر از گذشته ادامه خواهد داشت .

وی افزود:همگی روسای محترم ادارات در امر برگزاری انتخابات همت و تلاش کردند که ضمن تشکر از زحمات آنها در دور دوم با تعامل و وحدت برای توسعه و آینده بهتر شهرستان قدم بر خواهیم داشت .

وی با تاکید بر عدم دخالت روسای ادارات در امر تبلغیات انتخاباتی افزود: هیچ یک از روسای ادارات حق دخالت و یا تبلیغ یک نامزد انتخاباتی بر علیه یا به نفع هیچ کدام را ندارند و نباید امکانات دولتی را در اختیار یک نامزد انتخاباتی قرار دهند .

کرمی ضمن تشکر از زحمات عواملین برگزاری انتخابات گفت: در سایه وحدت و تعامل بین کلیه عواملین برگزاری انتخابات بالاخص نیرو های امنیتی ، انتظامی انتخابات مرحله اول با آرامش و سلامت به پایان رسید.

فرماندار مرند اظهار داشت: حساسیت برگزاری مرحله دوم انتخابات نسبت به مرحله اول بیشتر است و نباید اجازه دهیم خدشه و صدمه ای بر انتخابات وارد شود و وظیفه ما حفاظت و صیانت از آرا مردم است و انتخاب مردم برای ما قابل احترام بوده و خواهد بود .


نوشته شده در   چهارشنبه 25 فروردين 1395  توسط   روابط عمومی فرمانداری مرند   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir