شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
اهتمام جدی دستگاه‌های اجرایی در اجرای برنامه بازآفرینی شهری ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی:
مبارزه با اعتیاد، اولویت نخست کارهای فرهنگی است/ لزوم توسعه آموزش‌های عمومی و مشارکت‌های مردمی

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
حریم قانونی راه‌ها در محدوده 30 کیلومتری و ورودی شهرها آزادسازی شود

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد:
لزوم بهره‌گیری از توان کارشناسی و تعامل بین بخشی با هدف توسعه صادرات

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی:
آمار وقایع حیاتی استان به صورت تخصصی و کاربردی بررسی شود

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
احداث نیروگاه‌های خورشیدی، گزینه مناسبی برای درآمدزایی دهیاری‌هاست

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی:
پیشگیری تنها راه مقابله با شیوع مواد مخدر است/ نتایج آموزش‌ها باید ملموس باشد

استاندار آذربایجان شرقی:
ازخودگذشتگی از برکات انقلاب اسلامی است/ مردم آذربایجان پیشگام کارهای خیر هستند

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
اطلاعات مناقصه‌های دستگاه‌های اجرایی استان شفاف‌سازی شود

در آستانه جشن گلریزان؛
استاندار آذربایجان شرقی از مردم استان برای مشارکت در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد دعوت کرد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 8257
ديروز : 3073
ماه : 68739
سال جاری : 314824
تعدا مطالب : 12626
كل : 314824
 
تاریخ : دوشنبه 23 فروردين 1395     |     کد : 22640

استاندار آذربایجان شرقی:

احیای واحدهای تولیدی با اولویت شهرک‌های صنعتی/ اختیارات مدیران استانی افزایش یابد

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر احیای واحدهای تولیدی راکد با اولویت واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی، بازاریابی و تضمین فروش محصولات تولیدی این واحدها را پیش‌نیاز این سیاست مهم ذکر کرد و گفت: توسعه شهرک‌های صنعتی به ویژه شهرک سرمایه‌گذاری خارجی یکی از اولویت‌های اجتناب‌ناپذیر استان است.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر احیای واحدهای تولیدی راکد با اولویت واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی، بازاریابی و تضمین فروش محصولات تولیدی این واحدها را پیش‌نیاز این سیاست مهم ذکر کرد و گفت: توسعه شهرک‌های صنعتی به ویژه شهرک سرمایه‌گذاری خارجی یکی از اولویت‌های اجتناب‌ناپذیر استان است.

دکتر اسماعیل جبارزاده در دیدار با معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، با اشاره به سیاست‌گذاری این سازمان مبنی بر آغاز بازگشایی واحدهای تولیدی راکد از شهرک‌های صنعتی، گفت: انتظار داریم این سیاست تغییر نیابد.

وی افزود: با توجه به آماده بودن زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی، احیای واحدهای تولیدی مستقر در این شهرک‌ها راحت‌تر است، لذا انتظار می‌رود که سیاست احیای واحدهای تولیدی از شهرک‌های صنعتی در طول زمان تغییر نیابد.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که مدیران استان آشنایی بیشتری با مشکلات واحدهای تولیدی بومی دارند، گفت: متاسفانه در گذشته بدون اطلاع مدیران استان، ارقام بالایی از تسهیلات مستقیما به برخی از واحدها داده می‌شد، در حالی که با این ارقام می‌توانستیم مشکلات ده‌ها واحد را حل کنیم، البته همان اعتبارات نیز در صنعت هزینه نمی‌شد.

وی خواستار اختصاص سهم هر استان از اعتبارات و تسهیلات، به خود آن استان شد تا با اولویت در جهت حل مشکلات بخش تولید و صنعت هزینه شود.

دکتر جبارزاده با انتقاد از سیاست‌های اقتصادی دولت گذشته که منجر به تعطیلی هزاران واحد صنعتی و تولیدی در کشور و استان شد، گفت: امروز برای راه‌اندازی هر کدام از این واحدها باید از جان مایه بگذاریم.

وی افزود: انتظار ما این است که همانند دوران جنگ، به مدیران استانی اختیارات لازم داده شود چرا که مدیران ما همان روحیه دوران دفاع مقدس را دارند و اگر اختیار کافی داشته باشند قادر به حل مشکلات هستند.

استاندار آذربایجان شرقی تضمین فروش محصولات واحدهای تولیدی بعد از احیای آنها را مهم‌تر از بازگشایی این واحدها دانست و گفت: باید برای بازار فروش محصولات تولیدی برنامه‌ریزی کنیم و واحدهایی احیا شوند که فروش محصولات آنها تضمین شده باشد.

وی ایجاد شهرک‌های تجاری در کنار شهرک‌های صنعتی را در این راستا موثر دانست و خواستار اعطای اختیارات لازم به استان‌ها در این خصوص شد.

دکتر جبارزاده با بیان این که بخش خصوصی ما توان بالایی دارد، گفت: انتظار داریم که مدیران بخش صنعت استان بخش خصوصی را به سمت ایجاد شهرک‌های تجاری در داخل و خارج از کشور تشویق کنند.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر توسعه شهرک‌های صنعتی استان و رفع مشکلات پیش روی ایجاد شهرک صنعتی در برخی از شهرستان‌ها، از تکمیل ظرفیت شهرک سرمایه‌گذاری خارجی خبر داد و گفت: توسعه این شهرک جزو اولویت‌های اجتناب‌ناپذیر استان است.

وی همچنین با بیان این که نسبت به مشکلات شهرک‌های صنعتی حساس هستیم، گفت: متاسفانه شرکت شهرک‌های صنعتی استان در این خصوص با دست بسته حرکت می‌کند و منابع لازم در اختیار این شرکت وجود ندارد.

جبارزاده افزود: انتظار داریم با حمایت ویژه سازمان شهرک‌های صنعتی، منابع لازم برای حل مشکلات ضروری شهرک‌های صنعتی استان اختصاص یابد.

استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامگذاری سال 95 به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، گفت: برنامه توسعه استان مبتنی بر اصول و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تدوین و اجرای آن از اول سال 94 آغاز شده است.

وی گفت: ما امروز در فاز عمل به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی هستیم و هر یک از شهرستان‌های ما برنامه توسعه در راستای اقتصاد مقاومتی دارند.

جبارزاده از تهیه برش سال 95 سند توسعه استان در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خبر داد و گفت: ستاد اقتصاد مقاومتی در استان و همه شهرستان‌ها برای اجرای این برش تشکیل شده است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که به فرامین رهبری لبیک گفته و تمام تلاشمان را می‌کنیم تا دولت در پیشگاه مردم و رهبری روسفید شود، افزود: با تمام وجود آماده اجرای ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی هستیم.

وی با بیان این که همدلی و همصدایی همه مسوولان کشور در راستای مباحث اقتصادی و معیشت مردم، گفت: با مدیران استان هم‌قسم شده‌ایم که در مهلت 300 روزه سال جاری، از این فرصت ویژه و بی‌نظیر که نشانه تکامل انقلاب است استفاده کنیم.

دکتر جبارزاده افزود: راه‌اندازی واحدهای تعطیل و نیمه‌تعطیل، تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی و توجه ویژه به بحث گردشگری در راستای تبریز 2018 از جمله کارهای مهم و ضروری در جهت اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.


نوشته شده در   دوشنبه 23 فروردين 1395  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir