شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان شرقی بر نگرش جامعه به فضاهای شهری و ادغام کاربردی سنت و مدرنیته در شهرسازی تأکید ...

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی:
شهرداری‌ها تهیه طرح ایمنی ساختمان‌ها را جدی بگیرند

برگزاری دوره آموزشی سناریو نویسی رزمایش پدافند غیرعامل در تبریز

امضای تفاهم نامه همکاری آموزشی مابین اداره کل پدافند غیرعامل استانداری و اداره کل آموزش فنی و حرفه ا ...

دوره آموزشی «ارزیابی و سناریو پردازی تهدیدات و آسیب پذیری ها» برگزار شد

معاون استاندار آذربایجان شرقی:
سرمایه انسانی مهم‌ترین عامل توسعه مدیریت و منابع است

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری تشریح کرد:
جزئیات حضور استان آذربایجان شرقی در نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر کشور

برگزاری دوره آموزشی پدافند شیمیایی در سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:
مدیریت مسائل اجتماعی با نگاه کالبدی و فنی امکان‌پذیر نیست

استاندار آذربایجان شرقی:
برای تبدیل علم به ثروت، دانشگاه‌ها باید کارآفرین شوند

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 786
ديروز : 801
ماه : 52621
سال جاری : 531470
تعدا مطالب : 13163
كل : 531470
 
تاریخ : دوشنبه 19 بهمن 1394     |     کد : 22184

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

کلی‌گویی کافی است؛ برای تبریز 2018 برنامه‌های عملیاتی ارایه شود

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی به دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادهای دخیل در امر آماده‌سازی تبریز برای سال 2018، 15 روز مهلت داد تا برنامه‌های عملیاتی خود را اعلام کرده و اجرای آن را آغاز کنند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی به دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادهای دخیل در امر آماده‌سازی تبریز برای سال 2018، 15 روز مهلت داد تا برنامه‌های عملیاتی خود را اعلام کرده و اجرای آن را آغاز کنند.

محمدصادق پورمهدی در نخستین جلسه کمیته های تبریز 2018 با بیان این که انتخاب تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری جهان اسلام، فرصت بسیار مناسبی برای شکوفایی و توسعه همه جانبه استان است، افزود: تمامی دستگاه‌های اجرایی و دخیل در این مهم، باید به همراه بخش خصوصی، زیر ساخت‌های استان و به ویژه شهر تبریز را برای پذیرش و اقامت گردشگران داخلی و خارجی فراهم کنند.

وی به تمامی دستگاه‌های اجرایی استان دو هفته مهلت داد تا برنامه‌های عملیاتی خود برای تبریز 2018 با مطالعه علمی و کارشناسی شده اعلام کنند.

وی اظهار کرد: در کنار اعلام برنامه توسط دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی، برخی تکالیف را در راستای آماده‌سازی هرچه بیشتر تبریز و سایر شهرستان‌های استان نیز برای سال 2018 از آن‌ها می خواهیم.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در ادامه تصریح کرد: محوریت اصلی برنامه ها در سال 2018، توسعه زیر ساخت های تبریز است ولی در کنار این مهم باید به توسعه و ایجاد زیر ساخت های گردشگری، تفریحی، اقامتی و حتی درمانی مناسب در شهرستان ها نیز اقدام کرد. به عنوان مثال فرودگاه تبریز باید برای سال 2018 برنامه داشته و بگوید آیا تعداد پروازها را می‌تواند افزایش دهد؟ برای ارایه خدمات به مسافران داخلی و خارجی چه برنامه‌ای دارد.

پورمهدی با انتقاد از کلی گویی برخی مسوولان تصریح کرد: زمان چندان زیادی تا سال 2018 نداریم. به همین دلیل باید با پرهیز از کلی گویی، تمامی کارهای خود را به صورت علمی و کارشناسی شده و با در نظر داشتن جزییات، پیش ببریم.

 وی بر لزوم نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تا سال 2018 بخصوص نوسازی تعداد زیادی از تاکسی ها و اتوبوس ها تاکید کرد.

وی از تصویب کمیسیون ماده پنج ویژه گردشگری با محوریت تبریز 2018 خبر داد و افزود: اقداماتی را در خصوص تغییر کاربری اراضی در جهت احداث هتل، مراکز اقامتی و مراکز تفریحی انجام خواهیم داد.

پورمهدی همچنین گفت: قرار نیست تمامی هتل‌هایی که احداث می شود، هل پنج ستاره باشد. چون افزایش هزینه‌های اقامتی مسافران، ممکن است آن‌ها را از سفر به تبریز و استان ما دلزده کند و در سال های آتی دیگر به استان ما سفر نکنند.

 وی از کمیته اقتصادی و سرمایه گذاری خواست تا در پیدا کردن سرمایه گذار داخلی و خارجی برای توسعه احداث هتل و مکان‌های اقامتی اقدام کند.

وی در بخشی از سخنان خود با بیان این که طبق آمار، توریست‌های داخلی و خارجی بیش تر از هر مکان دیگری، مایل هستند که از موزه‌ها بازدید کنند، اظهار کرد: عمارت فعلی شهرداری تبریز در آینده نزدیک به موزه تبدیل می‌شود. امیدواریم تا تبریز 2018، موزه مطبوعات تبریز و چندین موزه دیگر و همچنین قهوه خانه‌های سنتی در این شهر ایجاد شود.

پورمهدی بر لزوم مدیریت گردشگران و هدایت آنان به سایر شهرستان‌های استان تاکید کرد.

وی همچنین از مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان‌شرقی به عنوان متولی اصلی برنامه‌های تبریز 2018 خواست تا با تیم متخصص مشاوره و پژوهش دانشگاه تبریز وارد مذاکره شده و از آن‌ها مشاوره و برنامه‌ریزی تخصصی دریافت کرده و در راستای اجرایی کردن دقیق آن ها تلاش کند.

وی همچنین بر لزوم تجهیز و آمادگی بقاع متبرکه، امام‌زاده‌ها و سایر مکان‌های اسلامی برای پذیرش از گردشگران داخلی و خارجی تاکید کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه بر لزوم تلفیق نمادهای شهری و تاریخی تبریز برای سال 2018 تاکید کرد و افزود: علاوه بر توسعه گردشگری باید به ابعاد سیاسی، اجتماعی و بازرگانی موضوع نیز توجه کنیم.

فرزین حق پرست همچنین با تاکید بر ضرورت استفاده از تلفیق نمادهای شهری و تاریخی در راستای ایجاد برند مناسب برای تبریز اظهار کرد: ایجاد برند مناسب برای تبریز خواهد توانست نقش مهمی در آشنایی هرچه بیشتر گردشگران داخلی و خارجی ایفا کند.

وی با اشاره به ظرفیت های بی نظیر منطقه شمال غرب کشور در حوزه گردشگری ادامه داد:  آماده‌سازی مسیرهای گردشگری منطقه با محوریت تبریز 2018 با همکاری استان‌های همجوار ضروری است و خوشبختانه مسیرهای گردشگری بین استانی در این خصوص طراحی و آماده‌سازی شده که در 27 بهمن ماه سال جاری در تهران رونمایی می شود.

 


نوشته شده در   دوشنبه 19 بهمن 1394  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir