شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان شرقی بر نگرش جامعه به فضاهای شهری و ادغام کاربردی سنت و مدرنیته در شهرسازی تأکید ...

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی:
شهرداری‌ها تهیه طرح ایمنی ساختمان‌ها را جدی بگیرند

برگزاری دوره آموزشی سناریو نویسی رزمایش پدافند غیرعامل در تبریز

امضای تفاهم نامه همکاری آموزشی مابین اداره کل پدافند غیرعامل استانداری و اداره کل آموزش فنی و حرفه ا ...

دوره آموزشی «ارزیابی و سناریو پردازی تهدیدات و آسیب پذیری ها» برگزار شد

معاون استاندار آذربایجان شرقی:
سرمایه انسانی مهم‌ترین عامل توسعه مدیریت و منابع است

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری تشریح کرد:
جزئیات حضور استان آذربایجان شرقی در نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر کشور

برگزاری دوره آموزشی پدافند شیمیایی در سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:
مدیریت مسائل اجتماعی با نگاه کالبدی و فنی امکان‌پذیر نیست

استاندار آذربایجان شرقی:
برای تبدیل علم به ثروت، دانشگاه‌ها باید کارآفرین شوند

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 806
ديروز : 801
ماه : 52641
سال جاری : 531490
تعدا مطالب : 13163
كل : 531490
 
تاریخ : يکشنبه 18 بهمن 1394     |     کد : 22160

استاندار آذربایجان شرقی:

تحقق سند تدبیر توسعه نیازمند همراهی سیستم بانکی است

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که اقتصاد موفق بدون سیستم بانکی مدرن و به روز متصور نیست، اظهار داشت: تحقق اهداف سند تدبیر توسعه استان نیازمند همراهی سیستم بانکی با بخش تولید است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که اقتصاد موفق بدون سیستم بانکی مدرن و به روز متصور نیست، اظهار داشت: تحقق اهداف سند تدبیر توسعه استان نیازمند همراهی سیستم بانکی با بخش تولید است.

دکتر اسماعیل جبارزاده ظهر امروز (یک شنبه) در مراسم افتتاح ساختمان مرکزی بانک دی در تبریز، با اشاره به انتظارات متفاوت مردم از بانک‌ها، گفت: آن چه از مجموعه‌ای مانند بانک دی انتظار می‌رود ارایه سرویس‌های مدرن، جدید و متناسب با همه استانداردهای روز بانک‌داری در دنیاست.

وی با بیان این که از روز نخست اعلام کرده‌ایم که مدیریت اجرایی استان به هیچ وجه مزاحم کار اقتصادی بانک‌ها نخواهد شد، افزود: بانک یک بنگاه اقتصادی است و اگر قرار باشد دولت‌ها، تکالیف خارج از توان بر سیستم بانکی تحمیل کنند بانک‌ها از مسیر و هدف اصلی خود خارج شده و نمی‌توانند در خدمت اقتصاد و تولید کشور باشند.

جبارزاده با بیان این که در 30 ماه گذشته هیچ خواسته غیرمعقولی از سیستم بانکی استان نداشته‌ایم، گفت: معتقدیم که بانک‌ها به عنوان بنگاه‌های مالی و پولی باید بر اساس ساختار و فلسفه وجودی خود در خدمت اقتصاد باشند؛ طبیعتا نظارت عالیه بر بانک‌ها بر عهده بانک مرکزی است و بقیه دستگاه‌ها باید در کنار سیستم بانکی در خدمت اقتصاد کشور باشند.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه توافق هسته‌ای و اجرای برجام را بزرگترین افتخار ملت ایران در دهه اخیر عنوان کرد و گفت: متاسفانه بنا به دلایلی، ارزش‌ها و دستاوردهای این اتفاق مهم بازگو نشد و برخی با بدسلیقگی خود این کار باعظمت را کوچک نشان دادند.

وی افزود: قدرت‌های جهانی در چند دهه اخیر به صورت ناجوانمردانه اقتصاد ایران را تحت فشار قرار داده بودند و فایق آمدن بر این قدرت‌ها بزرگترین دستاورد نظام در سال‌های اخیر بود.

جبارزاده خاطرنشان کرد: در سایه هدایت‌های هوشمندانه رهبری انقلاب، مقاومت و ایستادگی شخص رییس جمهور و تلاش شبانه‌روزی و ارزشمند تیم مذاکره‌کننده، مردم ایران به حقی دست یافت که چه بسا برای گرفتن آن هزینه‌های بسیار زیادی داده بود.

وی با بیان این که با اجرایی شدن برجام فضای جدیدی در بخش‌های مختلف کشور گشوده شده است، افزود: در این فضای جدید باید با سرعت و دقت بیشتر بتوانیم عقب‌ماندگی‌های گذشته را جبران کنیم؛ در این فضا اقتصاد کشور باید از نو ساخته شود و در این میان شاید نقش سیستم بانکی بیشتر از همه بخش‌های دیگر است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که اقتصاد کشور بدون حضور سیستم بانکی مدرن و به روز و همراهی آن با بخش تولید موفق نمی‌شود، افزود: در سال‌های گذشته در اثر مشکلات اقتصادی بیش از نیمی از واحدهای صنعتی استان تعطیل شده‌اند و اولویت ما بازگرداندن این واحدها به چرخه تولید است و در این راستا از سیستم بانکی انتظار همراهی داریم.

وی با بیان این که آذربایجان شرقی در گذشته تاریخی خود همواره مرکز تجارت و تولید در منطقه بوده و نقشی فرااستانی و فرامنطقه‌ای داشته، گفت: ما خواهان برگرداندن استان از نظر تولید و تجارت به جایگاه تاریخی خود هستیم.

جبارزاده با اشاره به تدوین سند تدبیر توسعه استان بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و متکی بر واقعیت‌ها و پتانسیل‌های استان و با نگاه تولید صادرات‌محور، اظهار داشت: اگر سیستم بانکی در کنار بخش تولید نباشد هیچ کدام از پروژه‌ها و اهداف این سند امکان تحقق ندارد، لذا از همه بانک‌های استان در راستای اجرایی کردن این سند انتظار همراهی داریم.

وی افزود: در مقابل حمایت از سیستم بانکی جزو سیاست‌های همیشگی ماست و به عنوان مدیریت استان اعلام می‌کنم که در کنار بانک‌های خصوصی و دولتی هستیم تا آنها بتوانند مسوولیت خود را به عنوان بنگاه مالی ایفا کنند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین خطاب به مدیران بانک دی، پیشنهاد سرمایه‌گذاری این بانک در یکی از پروژه‌های بزرگ و تاثیرگذار استان را مطرح کرد و با بیان این که آذربایجان شرقی مستعد سرمایه‌گذاری‌های سودآور است، گفت: همه مدیران آماده حمایت از اجرای پروژه‌های بزرگ هستند.

در این مراسم از تعدادی از خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس تجلیل و قدردانی شد.
نوشته شده در   يکشنبه 18 بهمن 1394  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir