شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
مشارکت مردم، عامل موثر در توسعه روستاهاست/ ضرورت تعریف مزیت‌های نسبی برای روستاها

استاندار آذربایجان شرقی:
گسترش ارتباط با دنیا، جزو سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران است

استاندار آذربایجان شرقی بر نگرش جامعه به فضاهای شهری و ادغام کاربردی سنت و مدرنیته در شهرسازی تأکید ...

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی:
شهرداری‌ها تهیه طرح ایمنی ساختمان‌ها را جدی بگیرند

برگزاری دوره آموزشی سناریو نویسی رزمایش پدافند غیرعامل در تبریز

امضای تفاهم نامه همکاری آموزشی مابین اداره کل پدافند غیرعامل استانداری و اداره کل آموزش فنی و حرفه ا ...

دوره آموزشی «ارزیابی و سناریو پردازی تهدیدات و آسیب پذیری ها» برگزار شد

معاون استاندار آذربایجان شرقی:
سرمایه انسانی مهم‌ترین عامل توسعه مدیریت و منابع است

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری تشریح کرد:
جزئیات حضور استان آذربایجان شرقی در نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر کشور

برگزاری دوره آموزشی پدافند شیمیایی در سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 1057
ديروز : 1173
ماه : 52106
سال جاری : 532914
تعدا مطالب : 13165
كل : 532914
 
تاریخ : سه شنبه 22 دي 1394     |     کد : 21856

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد:

تسهیل واردات رسمی و قانونی برای جلوگیری از قاچاق کالا/ مبارزه بی‌امان با قاچاق ادامه یابد

استاندار آذربایجان شرقی بر تسهیل تجارت قانونی و واردات رسمی به عنوان یکی از راه‌های پیشگیری از قاچاق کالا تاکید کرد و گفت: از پتانسیل‌های گمرک و منطقه آزاد ارس در این راستا استفاده شود.

استاندار آذربایجان شرقی بر تسهیل تجارت قانونی و واردات رسمی به عنوان یکی از راه‌های پیشگیری از قاچاق کالا تاکید کرد و گفت: از پتانسیل‌های گمرک و منطقه آزاد ارس در این راستا استفاده شود.

دکتر اسماعیل جبارزاده در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، با بیان این که بخشی از قاچاق به دلیل نیاز بازار است، افزود: باید شرایطی فراهم شود که واردات به جای قاچاق از طریق قانونی و از مبادی رسمی صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: باید از همه ظرفیت‌ها به ویژه مزایای منطقه آزاد ارس برای تسهیل تجارت و واردات قانونی استفاده کنیم و مجموعه گمرک نیز باید توجه ویژه‌ای به این امر داشته باشد.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه رشد چشمگیر کشفیات کالای قاچاق در سال جاری در استان را نشان‌دهنده اهتمام جدی مسوولان امر در کنترل مبادی ورودی و مبارزه بی‌امان با پدیده قاچاق دانست و از همه دست‌اندرکاران این حوزه قدردانی کرد.

وی گفت: زمینه‌های وقوع قاچاق همیشه وجود خواهد داشت و آن‌چه مهم است مبارزه با این پدیده با انگیزه رعایت صلاح و منفعت مردم و حمایت از تولید داخلی است.

دکتر جبارزاده بر تداوم روند مبارزه با قاچاق در استان تاکید کرد و افزود: با افرادی که به خاطر منافع شخصی خود قانون‌شکنی می‌کنند باید برخورد شود و بنده وظیفه می‌دانم از هر اقدام ویژه‌ای در این زمینه تقدیر کنم.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین استفاده از روش‌های علمی و نرم‌افزاری با پدیده قاچاق را در کنار برخوردهای فیزیکی ضروری دانست و گفت: باید تصمیمات این حوزه با در نظر گرفتن تمام ابعاد و تبعات احتمالی اجرا شود و یکی از راه‌های نرم‌افزاری این است که اصناف نسبت به تاثیرات منفی قاچاق توجیه شوند.

وی، ناامن کردن فضای استان برای قاچاقچیان را یکی از رسالت‌های مسوولان امنیتی دانست و گفت: در بحث مبارزه با قاچاق به توان و پتانسیل همه دستگاه‌ها نیاز داریم تا بتوانیم استان را برای قاچاقچیان ناامن کنیم.

دکتر جبارزاده با تاکید بر این که هزینه کالای قاچاق باید بالا برود، افزود: مشابه این کار در بحث مواد مخدر انجام شده و در این زمینه موفق بوده‌ایم.

وی در خصوص آمار بالای قاچاق گوشی‌های موبایل، بر تسهیل واردات قانونی این کالا از سوی گمرک تاکید کرد و گفت: علاوه بر این اقداماتی مانند ثبت سریال گوشی‌های خریداری شده مردم توسط مخابرات می‌تواند از عرضه قاچاقی این نوع کالا جلوگیری کند.

وی همچنین بر حساسیت ویژه نسبت به قاچاق داروهای غیرمجاز تاکید کرد و از دانشگاه علوم پزشکی خواست به طور مستمر بر داروخانه‌ها نظارت داشته باشد.

استاندار آذربایجان شرقی در خصوص درخواست فرماندار تبریز هم بر همکاری کامل نیروی انتظامی با فرمانداری این شهرستان تاکید کرد و گفت: اقدامات عملیاتی در حوزه مبارزه با قاچاق در شهرستان تبریز توسط فرمانداری و مسوولان شهرستان انجام شود.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری آذربایجان شرقی و دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان نیز در این نشست گزارشی از میزان کشفیات کالای قاچاق در نه ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ارایه کرد.

محمود چمنی با اشاره به افزایش چشمگیر کشفیات برخی کالاها از جمله لوازم یدکی خودرو، لوازم خانگی، منسوجات، تجهیزات پزشکی و مواد غذایی، اظهار داشت: ارزش ریالی کشفیات کالای قاچاق در استان در نه ماهه سال جاری، 27 میلیارد ریال است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 67 درصد افزایش داشته است.

در این نشست فرماندار ملکان هم گزارشی از عملکرد این شهرستان در مبارزه با قاچاق ارایه کرد و سایر اعضا نیز به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص الزامات و روند پیشگیری و مبارزه با ورود، عرضه و خرید و فروش کالای قاچاق و برنامه‌ریزی و نظارت در این حوزه پرداختند.نوشته شده در   سه شنبه 22 دي 1394  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir