شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
اهتمام جدی دستگاه‌های اجرایی در اجرای برنامه بازآفرینی شهری ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی:
مبارزه با اعتیاد، اولویت نخست کارهای فرهنگی است/ لزوم توسعه آموزش‌های عمومی و مشارکت‌های مردمی

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
حریم قانونی راه‌ها در محدوده 30 کیلومتری و ورودی شهرها آزادسازی شود

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد:
لزوم بهره‌گیری از توان کارشناسی و تعامل بین بخشی با هدف توسعه صادرات

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی:
آمار وقایع حیاتی استان به صورت تخصصی و کاربردی بررسی شود

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
احداث نیروگاه‌های خورشیدی، گزینه مناسبی برای درآمدزایی دهیاری‌هاست

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی:
پیشگیری تنها راه مقابله با شیوع مواد مخدر است/ نتایج آموزش‌ها باید ملموس باشد

استاندار آذربایجان شرقی:
ازخودگذشتگی از برکات انقلاب اسلامی است/ مردم آذربایجان پیشگام کارهای خیر هستند

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
اطلاعات مناقصه‌های دستگاه‌های اجرایی استان شفاف‌سازی شود

در آستانه جشن گلریزان؛
استاندار آذربایجان شرقی از مردم استان برای مشارکت در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد دعوت کرد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 8103
ديروز : 3073
ماه : 68585
سال جاری : 314671
تعدا مطالب : 12626
كل : 314670
 
تاریخ : جمعه 8 آبان 1394     |     کد : 21056

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان‌ شرقی:

آشنا نبودن با فضای مجازی تهدیدی علیه جامعه است

احمد جهانسری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تبریز، اظهار داشت: امروز پس از گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، تهدیدات نظامی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران کارساز نبوده چرا که در کنار تجربیات دوران دفاع مقدس راهبردهای نظامی قدرتمندی را در پیش گرفته‌‌ایم.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: امروزه نزدیک به 80 درصد جامعه کشور با فضای سایبری سر و کار دارند و در آن فعالیت می‌کنند و اگر با این فضا آشنا نباشیم با مشکل روبه‌رو خواهیم شد.

احمد جهانسری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تبریز در مصلای امام خمینى(ه) به مناسبت هفته پدافند غیرعامل، اظهار داشت: امروز پس از گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، تهدیدات نظامی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران کارساز نبوده چرا که در کنار تجربیات دوران دفاع مقدس راهبردهای نظامی قدرتمندی را در پیش گرفته‌‌ایم که شهر زیرزمینی موشکی نمونه‌ای بارز از قدرت دفاعی ایران بود.

وی اضافه کرد: امروز تهدیدات علیه کشور ما همانند 8 سال دفاع مقدس نیست و مولفه‌های جنگ و تهدیدات تغییر کرده، تکنولوژی‌های برتر به کمک دشمن آمده است و اگر کشوری ضعف‌ها و آسیب‌ها را نبیند بدون شک دچار مشکل شده و پایدار نخواهد ماند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی تصریح کرد: پدافند غیرعامل در دو بخش حاکمیتی و مردم خلاصه می‌شود که در بخش حاکمیتی وظایف و دستورات توسط ابلاغیه صادر می‌شود اما بخش اعظم اجرای بحث پدافندغیرعامل مربوط به مردم است و اگر مردم بیشتر با تهدیدات نوین دشمنان که تا چند سال قبل حتی تصور هم نمی‌شد آشنا شوند موفق‌تر خواهیم بود.

وی در ادامه با تاکید بر گفتمان‌سازی بحث پدافندغیرعامل، خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم تهدیدات را به خوبی تبیین و معرفی کنیم و راهکارهای مقابله با آن را ارایه کنیم موفق خواهیم بود.

جهانسری در ادامه با اشاره به بحث گسترش فضای سایبری در جوامع بشری، گفت: امروزه نزدیک به 80 درصد جامعه کشور با فضای سایبری سر و کار دارند و در آن فعالیت می‌کنند، اگر با این فضا آشنا نباشیم با مشکل روبه‌رو خواهیم شد و فضای سایبری به یک تهدید بدل خواهد شد اما در صورت آموزش این مساله رفع می‌شود.

وی در ادامه با تاکید بر آموزش پدافند غیرعامل در مدارس، گفت: با توجه به اهمیت موضوع آموزش در ماه‌های گذشته بیش از 3 هزار مدیر ادارات و مدارس و دیگر سطوح بالا در کلاس‌های آموزشی شرکت کرده‌اند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان ‌شرقی، با بیان این که بهره‌مند شدن از تکنولوژی‌های جدید خوب است اما به شرطی که از آن تکنولوژی شناخت وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: فضای مجازی را که امروزه بیشتر مردم و علی‌الخصوص جوانان جامعه با آن سر و کار دارند اگر به خوبی نشناسیم به خودی خود به عنوان تهدید علیه جامعه تبدیل خواهد شد و بر همین اساس برای مقابله با تهدیدات، باید خانواده‌ها و جوانان با تهدیدات و آسیب‌های مربوط به فضای مجازی بیش از پیش آشنا شوند.نوشته شده در   جمعه 8 آبان 1394  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir