شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی:
امانت‌داری و قانون‌مداری، مهم‌ترین تعهد مجریان انتخابات است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد:
همکاری شرکای آموزش و پرورش برای انسداد مبادی بی‌سوادی در استان

در سفر به ورزقان؛
استاندار آذربایجان ‌شرقی از عملیات اجرایی سد خاکی حاجیلر چای بازدید کرد

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
اهتمام جدی دستگاه‌های اجرایی در اجرای برنامه بازآفرینی شهری ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی:
مبارزه با اعتیاد، اولویت نخست کارهای فرهنگی است/ لزوم توسعه آموزش‌های عمومی و مشارکت‌های مردمی

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
حریم قانونی راه‌ها در محدوده 30 کیلومتری و ورودی شهرها آزادسازی شود

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد:
لزوم بهره‌گیری از توان کارشناسی و تعامل بین بخشی با هدف توسعه صادرات

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی:
آمار وقایع حیاتی استان به صورت تخصصی و کاربردی بررسی شود

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
احداث نیروگاه‌های خورشیدی، گزینه مناسبی برای درآمدزایی دهیاری‌هاست

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی:
پیشگیری تنها راه مقابله با شیوع مواد مخدر است/ نتایج آموزش‌ها باید ملموس باشد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 4879
ديروز : 11241
ماه : 78265
سال جاری : 331096
تعدا مطالب : 12642
كل : 331095
 
تاریخ : پنجشنبه 19 شهريور 1394     |     کد : 20533

استاندار آذربایجان شرقی:

مدیران استان با عمق وجود به ضرورت مبارزه با قاچاق باور دارند

دکتر جبارزاده در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، با بیان این که ورود هر نوع کالای قاچاق به زیان اشتغال و تولید داخلی است، افزود: همت و تلاش مسوولان آذربایجان‌شرقی نشانگر برنامه‌ریزی جدی برای مبارزه با قاچاق و حمایت از تولید داخلی است.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش کشفیات کالاهای قاچاق در سال جاری، اظهار داشت: با وجود این افزایش، مسوولان ذی‌ربط استان قانع به این مقدار نیستند و علاقه آنها به مبارزه بیشتر با قاچاق نشان می‌دهد که با عمق وجود به ضربات جبران‌ناپذیر قاچاق به اقتصاد کشور باور دارند.

دکتر اسماعیل جبارزاده در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، با بیان این که ورود هر نوع کالای قاچاق به زیان اشتغال و تولید داخلی است، افزود: همت و تلاش مسوولان آذربایجان‌شرقی نشانگر برنامه‌ریزی جدی برای مبارزه با قاچاق و حمایت از تولید داخلی است.

وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص اهمیت مسایل اقتصادی، تاکید کرد: نوع نگاه ما به مسایل اقتصادی باید همسو با اقتصاد مقاومتی باشد تا بتوانیم اقتصاد کشور را در برابر هجمه‌های بیرونی مقاوم کنیم.

جبارزاده از تلاش دستگاه‌های مسوول در امر مبارزه با قاچاق کالا قدردانی کرد و افزود: ان‌شاءالله همان‌طور که در سال 93 استان آذربایجان شرقی به عنوان استان برتر در امر مبارزه با قاچاق شناخته شد در سال 94 هم با همت مسوولان این امر تحقق یابد.

وی خاطرنشان کرد: موقعیت جغرافیایی آذربایجان شرقی به گونه‌ای است که بخش عمده‌ای از کالای قاچاق از این استان عبور می‌کند، لذا همت و تلاش بیشتر مسوولان در این حوزه ضروری است.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به کمبودها و نواقص موجود در حوزه مبارزه با قاچاق، گفت: بخشی از این کمبودها مربوط به قوانین است که خارج از حیطه اختیارات ماست، با این حال پیشنهادهای لازم برای اصلاح قوانین را شناسایی و به مراجع ذی‌صلاح ارایه خواهیم کرد.

وی در عین حال بر تامین تجهیزات لازم برای مبارزه با قاچاق تاکید کرد و افزود: در سال‌های گذشته اهمیت بازرسی جدی گرفته نمی‌شد، اما ما مصمم هستیم امکانات لازم را در این خصوص ایجاد کنیم و با وجود کمبود منابع کارهای خوبی نیز در این زمینه انجام شده است.

جبارزاده با بیان این که تجهیز نیروی انتظامی ضروری است، گفت: در سفر اخیر وزیر کشور به تبریز این موضوع را مطرح کردیم که نیروی انتظامی برای مبارزه بهتر با قاچاقچیان به تجهیزات و امکانات بیشتری نیاز دارد و ایشان در خصوص تامین تجهیزات مورد نیاز قول مساعد دادند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ضرورت حفاظت از محدوده منطقه آزاد ارس در مقابل ورود کالای قاچاق، بر افزایش هماهنگی و همکاری دستگاه‌های مسوول در این زمینه تاکید کرد و گفت: اقدامات لازم از قبیل مشخص کردن گیت‌های گمرک و نصب دوربین در مبادی ورودی تا یک ماه آینده انجام شود.

وی همچنین بر شناسایی نقاط آلوده از جهت عرضه کالاهای قاچاق توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت و پیش‌بینی طرح عملیاتی در این خصوص تاکید کرد.

جبارزاده با اشاره به اهمیت مضاعف مبارزه با قاچاق مواد غذایی و کالاهای سلامت‌محور، گفت: باید در کنار روش‌های سلبی و مبارزه فیزیکی با قاچاق این نوع کالاها، مضرات استفاده از آنها نیز به مردم انعکاس یابد که در این زمینه باید از ظرفیت صدا و سیما استفاده کرد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان نیز در این جلسه از افزایش 41 درصدی کشفیات کالاهای قاچاق در پنج ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

محمود چمنی گفت: در این مدت کشفیات مواد مخدر شش درصد، مواد سوختی 89 درصد، مشروبات الکلی 472 درصد و تجهیزات ماهواره‌ای 91 درصد افزایش داشته است.

در این جلسه همچنین معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خصوص قاچاق مواد غذایی و کالاهای سلامت‌محور، معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در خصوص نظارت بر عرضه کالاهای قاچاق و فرمانداران بناب و چاراویماق در خصوص اقدامات انجام شده برای مبارزه با قاچاق در این شهرستان‌ها به ارایه گزارش پرداختند.

در این نشست تشکیل کمیته حقوقی قضایی، کمیته فرعی سوخت، کمیته مبارزه با کالاهای دخانی و کمیته مبارزه با کالاهای سلامت محور تصویب شد.نوشته شده در   پنجشنبه 19 شهريور 1394  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir