شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

در آستانه بازگشایی مدارس؛
دو مرکز آموزشی خیّرساز با حضور معاون استاندار در شهرستان بناب افتتاح شد

پیام استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی خواستار شد:
نظارت بیشتر بر دفع پسماندهای شیمیایی کارخانجات صنعتی

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری تاکید کرد:
ضرورت برخورد با متجاوزان به حریم رودخانه‌ها

رونمایی از طرح پرده‌خوانی مخاطرات کشوری در مراغه

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛
جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان شبستر برگزار شد

با حضور وزیر ارشاد و استانداران شمال غرب کشور؛
جلسه هیأت امنای بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی:
طرح نفلین‌سینیت سراب بدون شک اجرا می‌شود/ همه شرایط برای اجرای طرح فراهم است

استاندار آذربایجان شرقی:
اربعین، عرصه قدرت‌نمایی شیعیان است/ مراسم اربعین باید مردمی برگزار شود

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
راه‌آهن تبریز- میانه اولویت‌دارترین پروژه عمرانی استان است

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 59
ديروز : 1261
ماه : 40006
سال جاری : 574145
تعدا مطالب : 13330
كل : 574145
 
تاریخ : يکشنبه 15 شهريور 1394     |     کد : 20494

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

عملکرد مدیران استان در راستای احیای دریاچه ارومیه قابل دفاع است

محمدصادق پورمهدی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان با بیان این که کمبود آب چه در بخش صنعتی و چه کشاورزی از مشکلات بزرگ استان محسوب می شود، گفت: در استان ما بحث دریاچه ارومیه نیز بر میزان این مشکلات افزوده و اهمیت موضوع را مضاعف کرده است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: عملکرد مدیران ادارات مختلف استانی در راستای احیای دریاچه ارومیه قابل دفاع است.

محمدصادق پورمهدی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان با بیان این که کمبود آب چه در بخش صنعتی و چه کشاورزی از مشکلات بزرگ استان محسوب می شود، گفت: در استان ما بحث دریاچه ارومیه نیز بر میزان این مشکلات افزوده و اهمیت موضوع را مضاعف کرده است و به همین دلیل از تمامی فرمانداران شهرهای حوزه دریاچه ارومیه می خواهیم بر روی برنامه های خود برای مدیریت مصرف آب تمرکز بیشتری داشته باشند.

وی با تاکید بر لزوم فعال تر شدن در حوزه پیشگیری، آزاد سازی حریم رودخانه ها و عدم برداشت غیرمجاز از چاه ها گفت: از تمامی مسوولان مرتبط می خواهیم با متخلفان به شدت برخورد کنند و از سوی دیگر سعی در مستندسازی این برخوردها و ارایه آن از طریق صدا و سیما و دیگر رسانه های استان داشته باشند زیرا بحث فرهنگ‌سازی یکی از ارکان مهم در مدیریت این امر است.

پورمهدی ادامه داد: از فرمانداران شهرستان های می خواهیم به کمک مدیران امور آبی نسبت به ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم ها رسیدگی لازم را داشته باشند و با خاطیان به شدت برخورد کنند.

عملکرد مدیران استانی در راستای احیای دریاچه ارومیه قابل دفاع است

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در ادامه در خصوص دریاچه ارومیه و عملکرد استان در راستای احیای این دریاچه در طول سال گذشته و امسال گفت: از عملکرد تمامی مدیران در راستای احیای دریاچه ارومیه دفاع می کنیم که البته این دفاع همراه با ارائه آمار و ارقام عملکرد این سازمان ها و ادارات است.

وی افزود: سال گذشته در خصوص دریاچه ارومیه ۸۰ میلیارد تومان برای استان ابلاغ شده بود که تنها ۴۰ میلیارد آن پرداخت شد اما عملکرد سازمان های استان به میزان دو یا چند برابر این مبلغ پرداختی بوده است و مدیران استان هیچگاه به دلیل کمبود منابع مالی دست از تلاش برنداشته اند.

پورمهدی ادامه داد: سال گذشته ۲۰ پروژه در این خصوص تعریف شده بود که از تمامی سازمان های مرتبط با احیای دریاچه می خواهیم عملکرد خود را در این راستا به طور شفاف در اختیار مردم قرار دهند که رسانه ها در این زمینه نقش بسیار موثری دارند.

طرح های احیای دریاچه ارومیه طی دو سال هیچگاه متوقف نشده است

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که احیای دریاچه ارومیه یکی از اولویت های مهم در استان است، گفت: امسال سهم استان از طرح های احیا ۴۱۶ میلیارد تومان بوده که ۱۶۵ میلیارد تومان آن هفته پیش ابلاغ شده است و به عبارتی از ابتدای سال هیچ پولی بابت اقدامات احیا به دست مدیران نرسیده اما با این حال سازمانی کار خود را در راستای این دریاچه تعطیل نکرده است.

وی ادامه داد: از این ۱۶۵ میلیارد ۱۳۰ میلیارد به آب و فاضلاب استان اختصاص داده می شود تا در راستای تولید و انتقال پساب فاضلاب تبریز به ارومیه اقدامات لازم را انجام دهند، همچنین پنج میلیارد برای جهاد کشاورزی و هفت میلیارد نیز برای آب منطقه ای به منظور اجرای طرح های تعادل بخشی اختصاص یافته است.

پورمهدی افزود: همچنین اعتبارات ماده ۱۸۰ استان نیز به دو بخش زیرساخت ها و حمل و نقل و همچنین انرژی و آب اختصاص خواهد یافت و به این ترتیب کمک مضاعفی به بخش آب استان خواهد شد.

کسانی که در خصوص دریاچه ارومیه مدعی هستند باید جوابگو هم باشند

معاون عمرانی استاندار ادامه داد: برخی هایی که هم اکنون در خصوص دریاچه ارومیه مدعی هستند باید در مورد آن جوابگو نیز باشند زیرا طی سال های گذشته همین افراد در پست های مختلف مسئولیت داشته اند و باید خودشان نیز در مورد عملکرد زمان مدیریت خود پاسخگوی مردم باشند.

وی با اشاره به اینکه نباید به بهانه انتخابات کارهای مربوط به برخورد با متخلفات حوزه آب متوقف شود، گفت: در آستانه انتخابات ممکن است برخی افراد در برخی نقاط استان قول هایی به مردم داده و روند برخورد با متخلفان حوزه آب را کندتر کنند که از مسئولان نظارتی این بخش می خواهیم،  افراد متخلف را به حوزه سیاسی استانداری معرفی کنند.

در این جلسه فرماندار شبستر نیز گزارشی از وضعیت منابع آبی این شهرستان ارایه کرد و گفت: بحران کم آبی در این شهرستان، تامین آب کشاورزی و صنعتی را با مشکل مواجه کرده است.

جلوگیری از فعالیت چاه های غیرمجاز و انسداد آنها، اصلاح الگوی کشت و توسعه آبیاری قطره ای در راستای حل مشکلات آبی شهرستان مهم ترین اولویت هایی بود که کاشانی، فرماندار شبستر در سخنان خود به آنها اشاره کرد.


نوشته شده در   يکشنبه 15 شهريور 1394  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir