شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان شرقی بر نگرش جامعه به فضاهای شهری و ادغام کاربردی سنت و مدرنیته در شهرسازی تأکید ...

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی:
شهرداری‌ها تهیه طرح ایمنی ساختمان‌ها را جدی بگیرند

برگزاری دوره آموزشی سناریو نویسی رزمایش پدافند غیرعامل در تبریز

امضای تفاهم نامه همکاری آموزشی مابین اداره کل پدافند غیرعامل استانداری و اداره کل آموزش فنی و حرفه ا ...

دوره آموزشی «ارزیابی و سناریو پردازی تهدیدات و آسیب پذیری ها» برگزار شد

معاون استاندار آذربایجان شرقی:
سرمایه انسانی مهم‌ترین عامل توسعه مدیریت و منابع است

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری تشریح کرد:
جزئیات حضور استان آذربایجان شرقی در نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر کشور

برگزاری دوره آموزشی پدافند شیمیایی در سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:
مدیریت مسائل اجتماعی با نگاه کالبدی و فنی امکان‌پذیر نیست

استاندار آذربایجان شرقی:
برای تبدیل علم به ثروت، دانشگاه‌ها باید کارآفرین شوند

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 786
ديروز : 801
ماه : 52621
سال جاری : 531470
تعدا مطالب : 13163
كل : 531470
 
تاریخ : چهارشنبه 6 خرداد 1394     |     کد : 19630

استاندار آذربایجان شرقی:

دولت از دانشگاه‌ها انتظار کارآفرینی دارد

استاندار آذربایجان شرقی در چهلمین گردهمایی معاونان آموزشی واحدها و پژوهشکده های جهاد دانشگاهی، گفت: جهاد دانشگاهی می تواند به عنوان موتور محرکه در این زمینه نتایج تحقیقاتش را به مرحله تولید و فروش برساند.

دکتر اسماعیل جبارزاده در چهلمین گردهمایی معاونان آموزشی واحدها و پژوهشکده های جهاد دانشگاهی، اظهار کرد: انتظار داریم کارهای سخت، ویژه و غیر معمول را جهاد دانشگاهی اجرا کند.

وی با اعلام این که محققان می توانند برای انجام تحقیقاتشان از تمامی امکانات دانشگاه ها و دولت به صورت رایگان استفاده کنند، خاطرنشان کرد: همچنین محققان مختار هستند نتایج تحقیقاتشان را به مرحله تولید برسانند و از این طریق کسب درآمد کنند، دیگر زمان آن گذشته که بگوییم استفاده از امکانات دانشگاه به صورت رایگان برای تحقیقات علمی محققان، حرام است؛ چرا که مطمئنا اصلی ترین نفع تولید علم، برای کشور خواهد بود.

جبارزاده خواستار فعالیت جهاد دانشگاهی همچون پلی میان دانشگاه و کارآفرین شد و افزود: متاسفانه اکثر اعضای هیات علمی دانشگاه ها نمی توانند در زمینه تولید و فروش نتایج تحقیقاتشان موفق ظاهر شوند و این جهاد دانشگاهی است که می تواند بستری برای تجاری سازی علم و فناوری فراهم کند.

استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت حفظ اعضای هیات علمی دانشگاه ها و نخبگان در کشور، تأکید کرد و گفت: کشورهای خارجی برای جذب نخبگان کشور ما امتیازات ویژه ای تعریف می کنند و در این بین ما نباید غافل شویم و ضروری است برای حفظ نخبگان در کشور، امکانات و امتیازات ویژه ای در اختیار ان ها قرار دهیم.

وی با اعلام این که تمامی پروژه های استان در تمامی زمینه ها با پیوست علمی اجرا می شوند، اظهار کرد: با تشکیل 11 کارگروه تخصصی پتانسیل ها و نیاز های استان را در طول یک سال بررسی کرده و مجموع این تحقیقات کارشناسی و هسته های کلیدی توسعه استان را در قالب سند تدبیر و توسعه آذربایجان شرقی تدوین کرده ایم.

جبارزاده ادامه داد: اکنون برای تمامی شهرستان های استان و در تمامی زمینه ها برنامه توسعه داریم که آماده ایم اجرای بخشی از این برنامه ها را به جهاد دانشگاهی واگذار کنیم.

وی گفت: براساس مصوبه دولت، آذربایجان شرقی دارای منطقه ویژه علم و فناوری شده و بر این اساس مراکز علمی و تحقیقاتی استان از امتیازات ویژه ای برخوردار هستند و می توانیم با ارایه راه کارها و صدور برخی مجوز ها بستر را برای فعالیت بیشتر جهاد دانشگاهی در زمینه علم و فناوری فراهم کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی خواستار تبدیل واحد جهاد دانشگاهی استان به سازمان جهاد دانشگاهی شد و اظهار کرد: آذربایجان شرقی پتانسیل ویژه ای در شمال غرب کشور است و نباید ظرفیت علمی این استان در مرزها محصور شود، مطمئنأ با تقویت جهاد دانشگاهی استان، این مجموعه می تواند خدمات گسترده ای به کشورهای ترکیه، نخجوان، آذربایجان و عراق ارایه دهد.

وی اعلام کرد: با همکاری شهرداری و شورای شهر تبریز در زمینه هایی مانند واگذاری زمین و دیگر امکانات، می توانیم جهاد دانشگاهی را برای احداث مرکز جامع تحقیقاتی یاری کنیم.

جبارزاده با اشاره به مشکلات مالی کشور، گفت: اکنون درآمد حاصل از نفت صرف پرداخت یارانه و هزینه جاری می شود، دولت قبلی بدون پشتوانه علمی یارانه نقدی را بر دوش مردم گذاشت و از سوی دیگر برخلاف سیاست های کلی، بدنه دولت را بیش از گذشته بزرگتر کرد و اکنون 850 هزار نیروی مازاد در بدنه دولت داریم و مشکلات کنونی کشور ناشی از این بی تدبیری های گذشته است.

وی افزود: ادارات و سازمان ها نباید چشم انتظار اعتبارات دولتی باشند، بلکه به دنبال تولید ثروت و پیشبرد اهداف بدون تکیه بر درآمد های نفتی باشند.

جبارزاده یاد و خاطره شهدای جهاد دانشگاهی استان را نیز گرامی داشت و یادآور شد: از سال 64 با جهاد دانشگاهی ارتباط نزدیکی دارم و در آن زمانی که بنده در جهاد دانشگاهی حضور داشتم این نهاد در تبریز توانست نخستین آزمایشگاه تشخیص طبی را ایجاد کند.
 


نوشته شده در   چهارشنبه 6 خرداد 1394  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir