شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان شرقی بر نگرش جامعه به فضاهای شهری و ادغام کاربردی سنت و مدرنیته در شهرسازی تأکید ...

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی:
شهرداری‌ها تهیه طرح ایمنی ساختمان‌ها را جدی بگیرند

برگزاری دوره آموزشی سناریو نویسی رزمایش پدافند غیرعامل در تبریز

امضای تفاهم نامه همکاری آموزشی مابین اداره کل پدافند غیرعامل استانداری و اداره کل آموزش فنی و حرفه ا ...

دوره آموزشی «ارزیابی و سناریو پردازی تهدیدات و آسیب پذیری ها» برگزار شد

معاون استاندار آذربایجان شرقی:
سرمایه انسانی مهم‌ترین عامل توسعه مدیریت و منابع است

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری تشریح کرد:
جزئیات حضور استان آذربایجان شرقی در نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر کشور

برگزاری دوره آموزشی پدافند شیمیایی در سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:
مدیریت مسائل اجتماعی با نگاه کالبدی و فنی امکان‌پذیر نیست

استاندار آذربایجان شرقی:
برای تبدیل علم به ثروت، دانشگاه‌ها باید کارآفرین شوند

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 786
ديروز : 801
ماه : 52621
سال جاری : 531470
تعدا مطالب : 13163
كل : 531470
 
تاریخ : شنبه 29 آذر 1393     |     کد : 18035

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد:

پیگیری ویژه نمایندگان مجلس برای افزایش بودجه عمرانی استان در سال 94

هفتمین نشست مشترک استاندار و مسوولان اجرایی آذربایجان شرقی و مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با محوریت بررسی وضعیت بودجه استان در لایحه بودجه سال 94 کشور برگزار شد.

هفتمین نشست مشترک استاندار و مسوولان اجرایی آذربایجان شرقی و مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با محوریت بررسی وضعیت بودجه استان در لایحه بودجه سال 94 کشور برگزار شد.

دکتر اسماعیل جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی در این نشست خاطرنشان کرد: هرچند در لایحه بودجه سال 94، دولت در حد توان خود برای پروژه‌های عمرانی استان بودجه پیش‌بینی کرده، اما واقعیت این است که نیازهای استان برای اتمام این پروژه‌ها بسیار بالاست و ارقام پیش‌بینی شده در بودجه جوابگوی این نیازها نیست.

وی افزود: بنابراین نقش مجلس در این زمینه بسیار مهم است و از نمایندگان استان انتظار داریم که در اختصاص بودجه برای پروژه‌های عمرانی استان نهایت پیگیری را انجام دهند و لازم است از بودجه اختصاص داده شده به بهترین شکل استفاده کنیم.

وی اولویت‌بندی پروژه‌های عمرانی را مورد تاکید قرار داد و گفت: در کنار بودجه، افزایش اختیارات استانی برای تسریع در اجرای پروژه‌های عمرانی بسیار راهگشاست و در این زمینه نیز از نمایندگان انتظار پیگیری داریم.

جبارزاده با اشاره به این که در راستای مدیریت منابع و انضباط مالی دولت، تامین اعتبار برای پروژه‌های ملی با پیشرفت بیش از 75 درصد در اولویت قرار گرفته است، افزود: این سیاست هرچند در سطح ملی درست و اصولی است، اما با توجه به این که اکثر پروژه‌های ملی استان کمتر از 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارند در این صورت روند اجرای آنها کند و طولانی خواهد بود، لذا باید در کنار پیشرفت فیزیکی شاخص‌های دیگری مانند جمعیت و نیاز منطقه نیز لحاظ شود تا در تقسیم بودجه عدالت و توازن منطقه‌ای رعایت شود.

معاون برنامه‌ریزی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این نشست گزارشی از عملکرد اعتباری استان در سال 93 و وضعیت اعتبارات استان در لایحه بودجه سال 94 و همچنین فهرست پروژه‌های ملی و استانی ارایه کرد.

داود بهبودی گفت: میزان اعتبارات هزینه‌ای استان در لایحه بودجه 94، 41 درصد نسبت به قانون بودجه سال 93 افزایش یافته، اما میزان اعتبارات عمرانی 6.37 درصد کاهش یافته است که البته این میزان کاهش از میانگین کاهش بودجه عمرانی کشور پایین‌تر است.

وی همچنین از نمایندگان استان خواست در مرحله بررسی لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی، نسبت به اصلاح شاخص‌های بودجه‌ای استان اهتمام کرده و به ویژه پروژه‌های ملی استان از جمله آزادراه تبریز- بازرگان، راه‌آهن میانه- تبریز و ... را مورد توجه بیشتری قرار دهند.

نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با تنظیم نامه‌ای به معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، ضمن قدردانی از انضباط مالی دولت و تقدیم لایحه بودجه به مجلس در موعد مقرر، توجه کافی به پیشنهادهای استان در این لایحه را درخواست کردند.

آنها همچنین رعایت عدالت در توزیع بودجه و اولویت‌بندی پروژه‌های مهم استان برای تخصیص بودجه و بهره‌وری در استفاده از اعتبارات اختصاص یافته برای استان را خواستار شدند و بر نقش‌آفرینی بیشتر مجمع نمایندگان در افزایش سهم استان از بودجه‌های عمرانی تاکید کردند.


نوشته شده در   شنبه 29 آذر 1393  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir