شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eazgov
 
 آخرین اخبار

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
از رفتارهای سلیقه‌ای در برگزاری مناقصات پرهیز شود

استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد:
لزوم نظارت همگانی برای کنترل بازار و برخورد جدی با گران‌فروشان حرفه‌ای

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
اکوسیستم نوآوری به عنوان یکی از هسته‌های کلیدی سند تدبیر توسعه استان پیگیری می‌شود

رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم آذربایجان شرقی:
29 بهمن یوم‌الله واقعی بود/ مردم آذربایجان در گام دوم انقلاب هم پیشتاز باشند

معاون عمرانی استانداری آذربایجان شرقی:
جریمه تخلفات ساختمانی شامل مدیران و عوامل موثر در این زمینه شود

در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان؛
مشکلات 10 واحد تولیدی و صنعتی بررسی شد

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
لزوم حمایت از کالای ایرانی در شرایط تحریم

معاون عمرانی استاندار تأکید کرد:
لزوم توجه به تامین زیرساخت‎های انرژی در سند تدبیر توسعه استان

با حضور استاندار؛
۱۷۴ طرح فنی صداوسیمای مرکز آذربایجان ‌شرقی به بهره‌برداری رسید

معاون عمرانی استاندار آذربایجان ‎شرقی:
اختصاص 300 هکتار زمین برای احداث شهرک تفریحی در تبریز

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 1186
ديروز : 2207
ماه : 58665
سال جاری : 145544
تعدا مطالب : 12176
كل : 145544
 
تاریخ : يکشنبه 2 آذر 1393     |     کد : 17700

در همایش شهرداران استان صورت گرفت؛

دفاع معاون استاندار از صدور مجوز ساخت و ساز در خارج از حریم شهر توسط شهرداری

محمدصادق پورمهدی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون اختیار صدور پروانه و کنترل ساخت و ساز در تمام نقاط استان به غیر از داخل روستاها بر عهده شهرداری‌هاست و انتظار داریم که شهرداری‌ها این بحث را جدی بگیرند.

محمدصادق پورمهدی ظهر امروز (یکشنبه) در همایش شهرداران استان، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون اختیار صدور پروانه و کنترل ساخت و ساز در تمام نقاط استان به غیر از داخل روستاها بر عهده شهرداری‌هاست و انتظار داریم که شهرداری‌ها بحث نظارت بر ساخت و سازهای غیرمجاز در داخل و خارج از شهرها را جدی بگیرند.

وی همچنین تعامل شهرداران با شوراهای اسلامی را مورد تاکید قرار داد و افزود: بر اساس قانون شوراها نمی‌توانند در کار اجرا دخالت کنند و هر شهرداری که در مقابل خواسته‌های غیرقانونی شورا تمکین کند متخلف است و باید پاسخگو باشد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با تاکید بر تلاش مضاعف شهرداران برای تحقق بودجه سال جاری و تدوین بودجه سال 94، اظهار داشت: بودجه‌ای که از طرف دولت یا استان به شهرداری‌ها اختصاص می‌یابد در حد کمک به امور جاری است و بودجه شهرداری‌ها باید متکی به درآمدهای محلی باشد، چرا که رونق اقتصادی نیز از طریق این درآمدها قابل دست‌یابی است.

وی با بیان این که در بحث جذب سرمایه‌گذاران باید توانمندی آنها ثابت شود، افزود: سپردن برخی پروژه‌ها به افراد نااهل موجب نیمه‌تمام ماندن آنها و تحمیل هزینه به برخی از شهرداری‌ها شده است، بنابراین پروژه‌های شهری باید به سرمایه‌گذاران توانمند و حدالامکان بومی هر شهر واگذار شود.

پورمهدی با بیان این که جذب سرمایه‌گذار مستلزم آماده بودن بسته‌های سرمایه‌گذاری است، خواستار تعریف بسته‌های مناسب سرمایه‌گذاری و آمادگی کامل شهرداری‌های استان برای حضور در نمایشگاه سرمایه‌گذاری شهرداری‌ها شد.

وی با اشاره به این که مراجعه مردم به ادارات باید قطع شود، گفت: شهرداری‌ها باید در الکترونیکی کردن خدمات پیش‌قدم باشند، چرا که این کار هم به نفع مردم است، هم درآمد شهرداری‌ها را افزایش می‌دهد و هم امکان نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها را فراهم می‌کند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی سامان‌دهی حمل و نقل عمومی را یکی از وظایف اساسی شهرداری‌ها دانست و گفت: حوادثی که در جاده‌های استان روی می‌دهد نشان‌دهنده نقص در این زمینه است و انتظار داریم که شهرداری‌ها با همکاری دستگاه‌های مسوول به طور جدی در این حوزه وارد شوند.

وی با تاکید بر تلاش شهرداری‌ها در جهت افزایش فضای سبز شهری، خواستار تلفیق بحث مدیریت بحران در ایجاد پارک‌ها و فضاهای سبز شهری شد.

پورمهدی همچنین با اشاره به بحث مدیریت پسماند و ضرورت نظافت ورودی شهرها و حاشیه جاده‌ها، گفت: شهرها و روستاهایی که نزدیک به هم هستند باید نقطه مشترک برای دفن پسماندها داشته باشند، ضمن این که تفکیک زباله از مبدأ و دفن بهداشتی نیز همچنان باید مورد توجه جدی باشد.


نوشته شده در   يکشنبه 2 آذر 1393  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir