شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار؛
مسائل و مشکلات اداری فرمانداری هریس بررسی شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تاکید کرد:
آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای استقبال از سال‌ تحصیلی جدید

استاندار آذربایجان شرقی:
سامان‌دهی مقبره‌الشعرا، مطالبه جدی مردم و مدیریت ارشد استان است

وعده‌هایی که محقق شدند؛
از احیای پروژه نفلین‌سینیت سراب تا کارخانه ذوب مس و بازگشت حساب‌های مس سونگون به استان

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری آذربایجان شرقی:
کتاب "راهنمای مدیریت استانداری" تدوین و منتشر شد

اطلاعیه؛
شرایط حضور سازمان‌های مردم‌نهاد در انتخابات شورای توسعه و حمایت استان

در راستای نظارت بر حُسن جریان انتخابات؛
هیأت بازرسی انتخابات استان آذربایجان شرقی تشکیل شد

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی:
آمادگی برای شرایط بحرانی و اضطراری از اولویت های پدافند غیر عامل است

وزیر صنعت، معدن و تجارت:
اقتصاد مقاومتی، شاه کلید حل مشکلات کشور در دوران تحریم است

استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:
انتقال تجهیزات کارخانه ذوب مس و حساب‌های مس سونگون به استان

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 115
ديروز : 1361
ماه : 40302
سال جاری : 567555
تعدا مطالب : 13303
كل : 567555
 
تاریخ : يکشنبه 13 بهمن 1392     |     کد : 15084

استاندار آذربایجان شرقی:

جهاد دانشگاهی کاری کند که دیگران توان انجام آن را ندارند

دکتر اسماعیل جبارزاده عصر امروز (یکشنبه) در دیدار با اعضای هیأت علمی و مسوولان جهاد دانشگاهی استان، با بیان این که خود را جزوی از جهاد دانشگاهی می‌دانم، افزود: خوشحالم که فعالیت‌های جهاد دانشگاهی گسترش یافته و امروز این نهال به درخت تنومندی تبدیل شده است.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: جهاد دانشگاهی باید حلقه وصل نیازها و امکانات استان بوده و کارهایی را بر عهده بگیرد که دیگران توان انجام آن را ندارند.

دکتر اسماعیل جبارزاده عصر امروز (یکشنبه) در دیدار با اعضای هیأت علمی و مسوولان جهاد دانشگاهی استان، با بیان این که خود را جزوی از جهاد دانشگاهی می‌دانم، افزود: خوشحالم که فعالیت‌های جهاد دانشگاهی گسترش یافته و امروز این نهال به درخت تنومندی تبدیل شده است.

وی با بیان این که البته این گسترده شدن یک نگرانی هم دارد، افزود: هر سازمانی که تشکیلات آن گسترده‌تر شود چابکی خود را از دست می‌دهد و از انجام ماموریت‌های ویژه بازمی‌ماند؛ لذا ما انتظار داریم که جهاد دانشگاهی، سرگرم توسعه تشکیلات سازمانی نبوده و نهادی چابک و سرحال برای انجام ماموریت‌های ویژه باشد.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به این که از امکانات و منابع موجود به طور کامل استفاده نمی‌شود، گفت: جهاد دانشگاهی نباید به طور مستقیم سرمایه‌گذاری کند، بلکه باید از امکانات موجود در جهت بهره‌وری بیشتر استفاده کند.

وی افزود: ماموریت اول جهاد دانشگاهی این است که امکانات بلااستفاده استان را شناسایی کند، چرا که به نظر من، امکانات استان جوابگوی ده برابر فعالیت‌های جهاد دانشگاهی است.

جبارزاده اظهار داشت: امکانات موجود و بلااستفاده استان به حدی است که چه بسا می‌توانیم بدون اضافه کردن امکانات جدید، تولید جدیدی راه‌اندازی کنیم.

وی افزود: جهاد دانشگاهی باید حلقه وصل این امکانات و نیازهای استان باشد و سرمایه‌گذاری‌ها را به سمت استفاده از امکانات هدایت کند.

جبارزاده تاکید کرد: جهاد دانشگاهی باید به سمت ماموریت‌هایی برود که دستگاه‌های اجرایی و مراکز تحقیقاتی در آنها ورود نکرده‌اند یا توان انجام آنها را ندارند.

وی افزود: کار موازی و تکراری در شأن جهاد دانشگاهی نیست، جهاد دانشگاهی باید از ظرفیت‌های خالی استفاده کند و کارهایی را بر عهده بگیرد که روی زمین مانده است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که جهاد دانشگاهی باید از توان علمی و تحقیقاتی دانشگاه‌ها به شکل جهادی استفاده کند، افزود: برگزاری آزمون و این قبیل کارها شایسته جهاد دانشگاهی نیست، جهاد دانشگاهی باید تصور کند که همه اعضای هیأت علمی در استخدام این نهاد هستند و بتواند از توان علمی آنها استفاده کند.

وی با اشاره به این که منابع دولت محدود است، گفت: جهاد دانشگاهی باید در عرصه اقتصادی فعال بوده و بتواند کسب درآمد کند.

جبارزاده خاطرنشان کرد: بسیاری از صنعتگران ما با وجود ظرفیت‌های علمی استان، نیازهای تحقیقاتی خود را به دانشگاه‌های خارج از استان سفارش می‌دهند، لذا جهاد دانشگاهی باید حلقه اتصال مراکز تحقیقاتی و پژوهشی با بخش صنعت و تولید باشد.

استاندار آذربایجان شرقی در پایان از رییس و مسوولان جهاد دانشگاهی استان خواست در تهیه و تدوین سند تدبیر توسعه استان مشارکت فعال و جدی داشته باشند و برای فعالیت‌های آتی خود نیز برنامه مشخصی ارایه کنند.

وی افزود: جهاد دانشگاهی می‌تواند تیم کارشناسی و اتاق فکر مدیریت اجرایی استان باشد.

رییس جهاد دانشگاهی |آذربایجان شرقی هم در این دیدار چشم‌انداز این نهاد علمی و تحقیقاتی را مبتنی بر اسناد بالادستی نقشه جامع کشور دانست و گفت: جهاد دانشگاهی نهادی علمی با هویت اسلامی و برخوردار از نیروی انسانی کارآمد می‌باشد.

نجف قراچورلو افزود: جهاد دانشگاهی در حوزه پژوهشی با سه محور حوزه پزشکی، فناوری و پژوهشکده توسعه و برنامه‌ریزی فعالیت می‌کند.


نوشته شده در   يکشنبه 13 بهمن 1392  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir