شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان شرقی بر نگرش جامعه به فضاهای شهری و ادغام کاربردی سنت و مدرنیته در شهرسازی تأکید ...

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی:
شهرداری‌ها تهیه طرح ایمنی ساختمان‌ها را جدی بگیرند

برگزاری دوره آموزشی سناریو نویسی رزمایش پدافند غیرعامل در تبریز

امضای تفاهم نامه همکاری آموزشی مابین اداره کل پدافند غیرعامل استانداری و اداره کل آموزش فنی و حرفه ا ...

دوره آموزشی «ارزیابی و سناریو پردازی تهدیدات و آسیب پذیری ها» برگزار شد

معاون استاندار آذربایجان شرقی:
سرمایه انسانی مهم‌ترین عامل توسعه مدیریت و منابع است

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری تشریح کرد:
جزئیات حضور استان آذربایجان شرقی در نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر کشور

برگزاری دوره آموزشی پدافند شیمیایی در سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:
مدیریت مسائل اجتماعی با نگاه کالبدی و فنی امکان‌پذیر نیست

استاندار آذربایجان شرقی:
برای تبدیل علم به ثروت، دانشگاه‌ها باید کارآفرین شوند

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 843
ديروز : 801
ماه : 52678
سال جاری : 531527
تعدا مطالب : 13163
كل : 531527
 
تاریخ : يکشنبه 13 بهمن 1392     |     کد : 15084

استاندار آذربایجان شرقی:

جهاد دانشگاهی کاری کند که دیگران توان انجام آن را ندارند

دکتر اسماعیل جبارزاده عصر امروز (یکشنبه) در دیدار با اعضای هیأت علمی و مسوولان جهاد دانشگاهی استان، با بیان این که خود را جزوی از جهاد دانشگاهی می‌دانم، افزود: خوشحالم که فعالیت‌های جهاد دانشگاهی گسترش یافته و امروز این نهال به درخت تنومندی تبدیل شده است.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: جهاد دانشگاهی باید حلقه وصل نیازها و امکانات استان بوده و کارهایی را بر عهده بگیرد که دیگران توان انجام آن را ندارند.

دکتر اسماعیل جبارزاده عصر امروز (یکشنبه) در دیدار با اعضای هیأت علمی و مسوولان جهاد دانشگاهی استان، با بیان این که خود را جزوی از جهاد دانشگاهی می‌دانم، افزود: خوشحالم که فعالیت‌های جهاد دانشگاهی گسترش یافته و امروز این نهال به درخت تنومندی تبدیل شده است.

وی با بیان این که البته این گسترده شدن یک نگرانی هم دارد، افزود: هر سازمانی که تشکیلات آن گسترده‌تر شود چابکی خود را از دست می‌دهد و از انجام ماموریت‌های ویژه بازمی‌ماند؛ لذا ما انتظار داریم که جهاد دانشگاهی، سرگرم توسعه تشکیلات سازمانی نبوده و نهادی چابک و سرحال برای انجام ماموریت‌های ویژه باشد.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به این که از امکانات و منابع موجود به طور کامل استفاده نمی‌شود، گفت: جهاد دانشگاهی نباید به طور مستقیم سرمایه‌گذاری کند، بلکه باید از امکانات موجود در جهت بهره‌وری بیشتر استفاده کند.

وی افزود: ماموریت اول جهاد دانشگاهی این است که امکانات بلااستفاده استان را شناسایی کند، چرا که به نظر من، امکانات استان جوابگوی ده برابر فعالیت‌های جهاد دانشگاهی است.

جبارزاده اظهار داشت: امکانات موجود و بلااستفاده استان به حدی است که چه بسا می‌توانیم بدون اضافه کردن امکانات جدید، تولید جدیدی راه‌اندازی کنیم.

وی افزود: جهاد دانشگاهی باید حلقه وصل این امکانات و نیازهای استان باشد و سرمایه‌گذاری‌ها را به سمت استفاده از امکانات هدایت کند.

جبارزاده تاکید کرد: جهاد دانشگاهی باید به سمت ماموریت‌هایی برود که دستگاه‌های اجرایی و مراکز تحقیقاتی در آنها ورود نکرده‌اند یا توان انجام آنها را ندارند.

وی افزود: کار موازی و تکراری در شأن جهاد دانشگاهی نیست، جهاد دانشگاهی باید از ظرفیت‌های خالی استفاده کند و کارهایی را بر عهده بگیرد که روی زمین مانده است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که جهاد دانشگاهی باید از توان علمی و تحقیقاتی دانشگاه‌ها به شکل جهادی استفاده کند، افزود: برگزاری آزمون و این قبیل کارها شایسته جهاد دانشگاهی نیست، جهاد دانشگاهی باید تصور کند که همه اعضای هیأت علمی در استخدام این نهاد هستند و بتواند از توان علمی آنها استفاده کند.

وی با اشاره به این که منابع دولت محدود است، گفت: جهاد دانشگاهی باید در عرصه اقتصادی فعال بوده و بتواند کسب درآمد کند.

جبارزاده خاطرنشان کرد: بسیاری از صنعتگران ما با وجود ظرفیت‌های علمی استان، نیازهای تحقیقاتی خود را به دانشگاه‌های خارج از استان سفارش می‌دهند، لذا جهاد دانشگاهی باید حلقه اتصال مراکز تحقیقاتی و پژوهشی با بخش صنعت و تولید باشد.

استاندار آذربایجان شرقی در پایان از رییس و مسوولان جهاد دانشگاهی استان خواست در تهیه و تدوین سند تدبیر توسعه استان مشارکت فعال و جدی داشته باشند و برای فعالیت‌های آتی خود نیز برنامه مشخصی ارایه کنند.

وی افزود: جهاد دانشگاهی می‌تواند تیم کارشناسی و اتاق فکر مدیریت اجرایی استان باشد.

رییس جهاد دانشگاهی |آذربایجان شرقی هم در این دیدار چشم‌انداز این نهاد علمی و تحقیقاتی را مبتنی بر اسناد بالادستی نقشه جامع کشور دانست و گفت: جهاد دانشگاهی نهادی علمی با هویت اسلامی و برخوردار از نیروی انسانی کارآمد می‌باشد.

نجف قراچورلو افزود: جهاد دانشگاهی در حوزه پژوهشی با سه محور حوزه پزشکی، فناوری و پژوهشکده توسعه و برنامه‌ریزی فعالیت می‌کند.


نوشته شده در   يکشنبه 13 بهمن 1392  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir