شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eazgov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان شرقی:
اعمال فشار مضاعف بر واحدهای تولیدی قابل قبول نیست

استاندار آذربایجان شرقی:
مسائل فرهنگی و اجتماعی در احیای دریاچه ارومیه بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد

مانور دورمیزی رزمایش زیستی در شهرستان مرند برگزار شد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی:
حرکت سازمان‌های دولتی به سمت جلب مشارکت‌های مردمی امر مبارکی است

استاندار آذربایجان شرقی:
مشکل خاصی در حوزه دامپزشکی استان نداریم

آخرین وضعیت پروژه‌های نیروگاهی و تولید برق آذربایجان شرقی بررسی شد

پیام تبریک استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت افتخارآفرینی کاروان ورزشی استان در بازی‌های پاراآسیایی

استاندار آذربایجان شرقی:
فرمانداران استان برای جذب تسهیلات اشتغال تلاش کنند/ حضور در بین مردم سازنده است

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد:
ضرورت نظارت جدی بر فعالیت مساجد شبانه‌روزی در سطح استان

استاندار آذربایجان شرقی:
پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی توسط بانک‌های استان بیش از تعهد بوده است

آرشیو
 
 
امروز : 16
ديروز : 1689
ماه : 41356
سال جاری : 56784
تعدا مطالب : 11526
كل : 56784
 
تاریخ : سه شنبه 22 خرداد 1397     |     کد : 28325

استاندار آذربایجان شرقی:

کاهش تقاضا، اصلی‌ترین کار در حوزه مبارزه با مواد مخدر است/ باید از زبان هنر استفاده کنیم

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه کاهش تقاضا از طریق فعالیت‌های فرهنگی، اصلی‌ترین و ضروری‌ترین کار در حوزه مبارزه با مواد مخدر است، گفت: باید در این زمینه از افراد متخصص و هنرمند استفاده شود.

دکتر مجید خدابخش در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، با اشاره به هدف‌گذاری سند ملی مبارزه با اعتیاد مبنی بر کاهش 25 درصدی مصرف مواد مخدر طی 5 سال، اظهار داشت: خوشبختانه دستگاه‌های مسئول در حوزه مقابله با عرضه مواد مخدر همیشه در این حوزه پیشتاز بوده و نگرانی در این خصوص نداریم.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین کار برای رسیدن به هدف سند ملی مبارزه با اعتیاد، کاهش تقاضا با رویکرد اجتماعی است، افزود: این کار باید از طریق فعالیت‌های فرهنگی انجام شود و لزوم اثرگذاری آن ورود افراد متخصص به این حوزه است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه کار فرهنگی، کاری دقیق و ظریف است و نیاز به زبان هنرمندانه دارد، گفت: زبان هنر، بهترین زبان برای تأثیرگذاری است و در مسائل فرهنگی باید از این زبان استفاده کنیم.

وی افزود: به جای ارائه آمارهای مختلف و نصیحت کردن که معمولاً تأثیرگذاری مورد انتظار را ندارد، باید از ظرفیت هنرمندان برای تولید آثار هنری متنوع از قبیل فیلم و عکس استفاده کنیم.

خدابخش خاطرنشان کرد: همه به این نتیجه رسیده‌ایم که کاهش تقاضای مواد مخدر نیازمند کار فرهنگی و آموزش عمومی با استفاده از ابزارهای نوین است که فوق‌العاده می‌توانند تأثیرگذار باشند.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به اینکه وضعیت این استان از نظر شاخص‌های اعتیاد، سفید است، گفت: یکی از برکات ایجاد مرکز ماده 16، عاری شدن استان از معتادان متجاهر و کاهش دستگیری این معتادان در دو ماهه نخست سال جاری است و باید تلاش کنیم این عنوان همچنان حفظ شود.

خدابخش با اشاره به آمارهای ارائه شده از تعداد معتادان استان، تصریح کرد: برآورد تعداد معتادان استان باید مبتنی بر کار علمی و کارشناسی باشد تا برنامه‌ریزی‌ها نیز متناسب با آن صورت گیرد.

وی با قدردانی از اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان در زمینه مهارت‌آموزی به معتادان بهبودیافته، گفت: بازگرداندن یک فرد معتاد به آغوش جامعه و تبدیل کردن او به فردی که می‌تواند درآمد خود و خانواده خود را تأمین کند کار ارزشمندی است.

خدابخش افزود: این افراد می‌توانند الگوهای خوبی باشند تا نشان دهیم که اعتیاد یک درد علاج‌ناپذیر نیست؛ درواقع تصور ما این است که اعتیاد یک بیماری قابل درمان است.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با تأکید بر لزوم گرامی‌داشت هفته مبارزه با مواد مخدر، گفت: این هفته یک فرصت تاریخی برای حساس کردن ذهن مردم و آموزش و آگاهی‌دهی به جوانان است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی هم در این جلسه گفت: در سال 1396 در سطح استان، 62 هزار معتاد در مراکز دولتی و غیردولتی خدمات درمانی دریافت کرده‌اند.

بهروز مهدوی همچنین از افزایش 13 درصدی کشفیات مواد مخدر، افزایش 26 درصدی عملیات‌های انجام شده برای مبارزه با عرضه مواد مخدر و افزایش 40 درصدی تعداد دستگیرشدگان در این زمینه در دو ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: تعداد معتادان پذیرش‌شده در مرکز ماده 16 در این مدت، 10 درصد کاهش یافته است.

 


PDF چاپ بازگشت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir