مهمان
پنجشنبه 4 ارديبهشت 1393 جستجو در سایت
 
آمار سایت
افراد آنلاین : 6257
 
تاریخ : يکشنبه هیجدهم تير 1391     |     کد : 8355
استاندار آذربایجان شرقی:
امور مالیاتی نباید دستخوش سلیقه‌های شخصی شود
استاندار آذربایجان شرقی بر تحقق عدالت مالیاتی و جلب اعتماد مردم در این خصوص تاکید کرد.

احمد علیرضابیگی روز شنبه در دیدار با مدیران امور مالیاتی استان، با بیان این که عدالت مالیاتی جزو اهداف دولت محسوب می‌شود، افزود: آن چه موضوع وصول مالیات را قوام می‌بخشد جلب اعتماد مردم است و مردم باید احساس کنند که مالیات‌های دریافتی از آنها در مسیر توسعه کشور استفاده می‌شود.

وی با تاکید بر این که مردم باید اطمینان خاطر پیدا کنند که در روند محاسبه مالیات، سلیقه‌های شخصی دخالت ندارد، گفت: باید با استفاده از فناوری‌های پیشرفته و نرم‌افزارهای مناسب به نحوی که سلیقه شخصی افراد کمترین دخالتی در آن نداشته باشد، مقررات یکسانی برای همه افراد در سرتاسر کشور اعمال شود و مردم احساس کنند که هیچ موضوعی در امور مالیاتی پنهان و پوشیده نیست.

علیرضابیگی شفاف سازی مقررات و قوانین و حذف بعضی از تعرفه‌ها را زمینه‌ساز تجارت آزاد و فارغ از رانت دانست و افزود: این موضوع یک انتخاب نیست بلکه یک مسیر گریزناپذیر است.

وی با تاکید بر این که نقش و سهم امور مالیاتی در عرصه اقتصاد کشور باید به شکل وسیع‌تری خود را نشان دهد، افزود: در شرایط موجود نقش سربازان اقتصادی در این زمینه بیشتر به چشم می‌خورد و لازم است که اصل و اساس فعالیت‌های اقتصادی کشور، بر اساس تلاش مدیران و کارشناسان اقتصادی قرار گیرد.

علیرضابیگی با بیان این که موضوع مالیات جزو برنامه‌های اصلاح امور اقتصادی منظور شده افزود: دولت جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر توانسته بخشی از درآمدهای مالیاتی را به سمت اداره کشور هدایت کند؛ لکن گام‌های اساسی در این زمینه پیش رو داریم.

وی اظهار داشت: در استان آذربایجان شرقی اقدامات خوبی در جهت توسعه اقتصادی و توانمندسازی بخش خصوصی انجام شده و این موضوع موجب احساس امنیت فعالان اقتصادی و استقبال و رغبت نسبت به فعالیت‌های اقتصادی در این استان شده است.

استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که استقلال سیاسی بدون استقلال اقتصادی مفهومی ندارد، به تحریم نفتی جمهوری اسلامی ایران از سوی نظام سلطه اشاره کرد و افزود: تکیه بر اقتصاد بدون نفت در شرایط کنونی یک ضرورت محسوب می‌شود و شرایط پیش آمده می‌تواند امکان مناسبی برای مقابله موثر با محدودیت‌ها فراهم کند.

وی همچنین سهام عدالت را یکی از اقدامات اساسی دولت برای توزیع ثروت ملی بین نیازمندان جامعه و جلوگیری از اختصاصی‌سازی این ثروت دانست و افزود: آذربایجان شرقی هم در موضوع پرداخت سود سهام عدالت و هم مدیریت تعاونی‌های وابسته به این بخش، جایگاه برتری نسبت به استان‌های دیگر دارد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی هم در این دیدار، وصولی درآمدهای سه ماهه اول استان را یک هزار و 307 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: 87 درصد این رقم بابت درآمدهای مالیاتی است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد افزایش دارد.

رضا حسینی در ادامه با بیان این که میزان درآمدهای وصولی استان در سال 1390، 8 هزار و 775 میلیارد ریال بود، افزود: از این میزان 5 هزار و 473 میلیارد ریال مربوط به درآمدهای استانی، 2 هزار و 231 میلیارد ریال درآمدهای ملی و مابقی مربوط به درآمدهای خاص است.

وی همچنین رقم درآمدهای مصوب استان در سال جاری را 7 هزار و 532 میلیارد ریال اعلام و خاطرنشان کرد: 92 درصد از این درآمد مربوط به درآمدهای مالیاتی است.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی هم با بیان این که کاهش اتکا به درآمدهای نفتی ضامن شکوفایی اقتصاد کشور است گفت: سالم‌ترین و بهترین راه برای اداره امور کشور، پرداخت مالیات است.

رسول رسولی با بیان این که مردم استان در سال گذشته،528 میلیارد تومان مالیات پرداخت کردند افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال 726 میلیارد تومان از باب مالیات توسط مردم استان پرداخت شود.

شریفی، ناظر گمرکات استان آذربایجان شرقی هم در این دیدار گزارشی از وضعیت واردات و صادرات کالا از گمرکات استان ارایه کرد.

برچسب :

نوشته شده در   يکشنبه هیجدهم تير 1391  ساعت  01   توسط   مدیر سایت
PDF چاپ ارسال برای دوستان        بازگشت             
:نام
:نام خانوادگی
  :آدرس الکترونیکی
 

لطفا کد نمایش داده شده در تصویر را وارد نمایید .
نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید.